Gdynia

Zapisy 3 tematyczne bloki z digital paintingu w Gdynia i Gdańsku.

Kurs digital painting w blokach przeznaczone są dla osób powyżej 15 roku życia oraz podstawy dla 11-14 latków.

Tablety WACOM, Photoshop i monitory EIZO w pracowni

Łącząc kurs digitalu z kursem rysunku 100 pln rabatu!

HARMONOGRAM

 • Podstawy obsługi sprzętu i Photoshopa
 • Kształt, forma, światło, walor - malowanie krok po kroku
 • Podstawy korzystania z koloru w malarstwie cyfrowym
 • Tekstury - ćwiczenia na tworzenie różnych tekstur
 • Thumbnailsy - tworzenie szybkich kompozycji
 • Kompozycja - zasady + praca końcowa

HARMONOGRAM

 • Podstawy anatomii - jak poprawnie ćwiczyć
 • Dynamika pozy - równowaga postaci
 • Kreatywne korzystanie z referencji
 • Wykorzystanie 3D w digital paintingu
 • Photobashing krok po kroku
 • Thumbnailing - szybkie kompozycje

HARMONOGRAM

 • Podstawy obsługi sprzętu i Photoshopa
 • Kształt, forma, światło, walor - malowanie krok po kroku
 • Podstawy korzystania z koloru w malarstwie cyfrowym
 • Tekstury - ćwiczenia na tworzenie różnych tekstur
 • Thumbnailsy - tworzenie szybkich kompozycji
 • Kompozycja - zasady + praca końcowa
PROWADZĄCY
TOMASZ CHISTOWSKI

Tomek

Portfolio | illustrator / concept artist / 2d artist
Od 10 lat pracuje w branży, tworząc ilustracje i koncepty do gier, książek, karcianek oraz planszówek. Jego klientami byli m.in. Paizo Inc, Galakta, WizKids Games, BoomBit SA, Moonmana, Kobold Press, Ragnarok Publications. Od 2018 roku prowadzi kurs digital paintingu w Gdańsku.

PROWADZĄCY
Anna Przybylska

Anna

Portfolio | freelancer, ilustrator,
Energiczna i najpozytywniejsza osoba w ekipie Edukreski®, Ania! DOświadczona nauczycielka i digital painter z boską plamą do ilustracji i postaci. Od 2021 prowadzi blok podstaw i postaci w Edukresce®.

PROWADZĄCY
Anna Przybylska
Nauka rysowania na tablecie, kurs digital art.

Kurs digitalu painting

Malarstwo cyfrowe jest idealne dla rozwinięcia swoich rysunkowych umiejętności. Nie skłamię, że jest to jedna z bardziej rozwojowych branż. Digital painting, technika cyfrowa wykorzystywanajest w filmach, grach, produkcjach i książkach! Kurs digital painting w Gdańsku i Gdyni jest dobry dla tych, którzy chcą zacząć malować na komputerze, ale nie wiedzą od czego zacząć. Blok digitalu podstawowy i enviromentu z digital paintingu prowadzi Anna Przybylska. 2 inne bloki z postaci i ilustracji prowadzi Tomasz Chistowski.

Od 2020 kurs digital paintingu ma zmienioną formę z 3 miesięcznej na 6 tygodniowe bloki tematyczne. Jeśli zaczynasz dopiero - warto pójść na blok podstaw malarstwa cyfrowego, a po zakończeniu tego kursu zapisać się na blok postaci, ilustracji lub kompozycji przestrzennej. Nowa forma specjalnie dzieli digital tematycznie, aby każdu mógł dostosować swoje zainteresowania do ćwiczeń digitalu.
Cześć lekcji możesz zobaczyć na naszym blogu - podstawy digital paintingu online!

Zapisz się

Czy musisz mieć komputer na kurs digitalu?

NIE! Od samego początku kursów digitalu w Gdańsku i Gdyni udostępniamy w pracowni każdemu uczestnikowi:

- komputer Apple,
- monitor EIZO,
- tablet Wacoma
- Photoshop.

Uczeń na zapisując się na kurs digital painting w Gdańsku czy Gdyni, rezerwuje na 3 miesiące miejsce, stanowisko do nauki wraz z całym sprzętem. System operacyjny OS X nie jest problematyczny i nie musisz się go bać. Jest prostszy w obsłudze niż Windows. Jest oczywiście możliwość przynoszenia swojego komputera, ale w pracowni je zapewniamy właśnie dlatego, żeby nie było trzeba targać komputera z domu i kombinować PS, bo mamy to na miejscu.

Jeśli chciałbyś przychodzić ze swoim komputerem, nie ma problemu - napisz do nas, będziesz miał wtedy zniżkę.

Kurs digitalu wdla 11-14 latków

Kurs malarstwa cyfrowego w Gdańsku dla 11-14 latków :

| BLOK - podstawy malarstwa

4 tygodniowy blok, 4 zajęcia po 2 godziny zegarowe dla młodszych, aby nauczyć się malować na tablecie. Poruszymy obsługę tabletów, programów i w ogóle jak zacząć malować. Zajęcia w małych grupach i jest opcja przyjścia z własnym sprzętem.

Bloki digitalu - podstawy i postać

Kurs malarstwa cyfrowego w Gdańsku jest podzielony na 3 bloki tematyczne:

| BLOK - podstawy digitalu, lvl 1

Podstawowy kurs digital paintingu ma formę "krok po kroku", powoli tłumaczymy wszystko, aby cała grupa wyciągała tyle ile się da. Jeśli ktoś zaczyna się nudzić, indywidualnie dostaje dodatkowe zadanie. Grupy są 5 osobowe i zawsze mamy czas, możliwość z każdym osobno pogadać, ustalić wszystko. Po wszystkich lekcjach digital paintingu każdy otrzymuje materiały do domu.

| BLOK - podstawy digitalu, lvl 2

Jeśli trochę malujesz, znasz tablet i photoshopa to na pewno przyda Ci się rozwinięcie podstaw, teorii związanych z malarstwem cyfrowym. Teoria koloru, korzystanie z mieszania kolorów i korzystania z nich w ogóle. Tworzenia lepszych kompozcyji czy lepszej formy pracy na talbecie, by była bardziej efektywna!

| BLOK - postaci

Każdy wolałby od postaci zacząć albo dowiedzieć się czegoś wiecej, dlatego mamy całe 4 tygodni tylko i wyłącznie o anatomii, postaci i projektowaniu 'character design' dla osób z digitala. Całość zaczyna się od podstaw i nauki, a kończy się zaprojektowaniem postaci i szybkim malowaniu ich.

Zapisz się
Kurs rysowania na tablecie, malowania na komputerze.

Kurs digital painting w Gdańsku

Podstawowe porady

Rysowanie na tablecie dla początkujących.
Pędzle

Zacznij od prostych pędzli np. "okrąglaka", naucz się nim posługiwać i malować faktury. Zrób studium materiałów tym brushem, dopiero potem używaj texturowanych pędzli, aby przyspieszyć pracę. Nie na odwrót.

Kurs digital painting dla początkujących.
Malarstwo cyfrowe

Od ogółu do szczegółu...pamiętaj! Malując na komputerze, maluj od największego kształtu do mniejszego. Używaj dużych pędzli, nie wchodź w zbyt małe. Przez to Twoja praca wyjdzie szara i brudna, za dużo pociągnięć pędzlem niszczy kolor/walor. Staraj się malować plamą, większą!

Zapisz się
Kurs malowania na komputerze dla początkujących.
Lustro

Malując na komputerze, masz te szczęście, że możesz odwracać lustrzanie pracę. To boska opcja! Po dłuższym czasie zawsze zakochujesz się w swej pracy i nie widzisz błędów. Tymczasem odwrócenie lustrzanie obrazu, daje Ci nowy pogląd na pracę, na jej błędy. Rób tak co 10-15min zawsze. PS: edit > transformacja > obróć horyzontalnie.

Kurs digital art dla początkujących.
Ćwiczenia z digitalu

Jak ze wszystkim, na skróty drogi nie ma. Musisz ćwiczyć podstawy, malować martwą naturę i inne nudne rzeczy, by być w tym lepszym. Najlepsi mają swoje harmonogramy pracy codziennej, np. z rana 3 godziny ćwiczeń podstaw kompozycji albo anatomii. Tak w kółko, do końca życia! Akurat branża kreatywna to coś czego można uczyć się całe życie.
1 dzień: malowanie martwej natury, np. swojego biurka. Poprawia kolor i kompozycje.
2 dzień: ćwiczenie prostych form i światłocienia na nich. Poprawia perspektywę i walor.
3 dzień: thumbnails, czyli szybkie szkice kompozycyjne. Odpal sobie film, zatrzymuj na ciekawszym kadrze i maluj go.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.