Menu
Zapisz się
Zobacz, polub!

Szkoła
rysunku

Zapisz się

O nas

W Edukresce mamy na celu rozwijanie umiejętności, technik rysowania oraz wykorzystywania wyobraźni w sposób kreatywny i artystyczny.

Kurs rysunku w Edukresce, działa od 2014 roku i ciągle rozwijamy materiał, pracownie oraz kadrę. Co roku przerabiany materiał u nas jest zmieniany, dostosowywany pod uczelnie, egzaminy oraz rynek branży keratywnej. Aktualnie prowadzimy szkołę rysunku w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie. Dajemy możliwość nauki rysunku krok po kroku oraz malowania bliżej domu, w Trójmieście.

Wszystkie nasze pracownie są położone blisko szkół, skąd mamy większość uczniów jak np. VI LO w Gdyni 100m do naszej pracowni czy Bukowa LO I w Wejherowie.

Kadra stara się przekazać uczniom pełno energii, zapalenia do nauki rysowania oraz dyscyplinę rysunku jak i pracy z nim. Chcemy pokazać jak pracować nad swoją kreską w naszych pracowniach i nakłaniamy do ćwiczenia w domu - ilość rysowania, godzin jest tutaj bardzo ważna.

Jak zostać architektem, malarzem, projektantem czy concept artystą zależy od godzin spędzonych na rysunku. Dlatego wszyscy uczniowie z kursu rysunku intensywnego mają do dyspozycji otwartą pracownię! (mogą w niej zamieszkać nawet ;) Edukreska uczy krok po kroku jak rysować martwą naturę i ją postrzegać, jak wykorzystywać perspsektywę, jak narysować postać, architekturę czy tematy z wyobraźni.

Misja

Trzeba ogromnych nakładów pracy i samodyscypliny, by być w czymś dobrym, bardzo dobrym. Tak też jest z nauką rysunku i wyobraźnią, talent to jedynie 5%, zaś 95% stanowi ciężka praca, ćwiczenia, czytanie. To sprawi, że zostajemy architektami, projektantami, concept artystami z pasji...

Wizją Edukreski jest realizowanie pragnień naszych uczniów o tym jak zostać architektem, projektantem, designerem czy ilustratorem. Pragniemy pomagać w dostaniu się na wymarzone studia oraz pracy w branży kreatywnej.

Kiedyś wykonano badania, ile godzin potrzeba ćwiczyć by:

- 2.000 godzin rysowania, by być dobrym

- 5.000 godzin rysowania, by być profesjonalistą

- 10.000 godzin rysowania, by być mistrzem i narzekać na światło tylko :D


Manifest

Jako projektanci, architekci, ilustratorzy pragniemy otaczać się dobrze wykonanymi rzeczami. Ładnymi rzeczami. Wszystko, co nas otacza powinno być dobrze zaprojektowane, ładne. Łączące formę i funkcję w piękny i proporcjonalny sposób. W Edukresce staramy się przekazać wstęp do tego świata. Świata proporcji, ładu, kompozycji. Rysunek jedną z pierwszych czynności wyrażającą nas, łącznikiem między ideą a materią. Przez ołówek, linię i kreskę pragniemy od podstaw uczyć, wpajać zasady, harmonię rysunku, tworzenia. W tym z pozoru opresyjnym środowisku ścisłych, wręcz matematycznych, zasad, kreatywność i estetyka osiągają swoją pełnię.
Wyrażania nas samych.
 %
Talent.
 %
Godziny spędzone na rysowaniu, ciężka praca.
 %
Zdawalność w 2016 po egzamianch na PG!
Dzięki ciężkiej pracy i pasji nasi uczniowie,
studiują na:
kurs rysunku gdańsk kurs rysunku gdynia kurs rysunku wejherowo szkoła rysunku gdańsk szkoła rysunku gdynia
kurs rysunku słupsk kurs rysunku elbląg nauka rysunku gdańsk

Egzamin wstępny na Architekturę

Uśredniając - czas potrzebny do zdania egzaminu na architekturę na Politechnice w Gdańsku to ok. 1 rok chodząc na kursu rysunku, biorąc pod uwagę pracowitość, dyscyplinę pracy w domu i na zajęciach, aby uzyskać dobry wynik. Dobrze jest, przy pierwszej myśli o tym kierunku udać się do szkoły rysunku już w wieku 16-18 lat, by zobaczyć czy to jest to, czego się oczekuje. Choćby na miesiąc.

Edukreska przygotowywuje pod egzamin wstępny na architekturę na Politechnice Gdańskiej, ASP, PJATK oraz na studia za granicą np. w Danii, USA.

( Zalecany kurs rysunku podstawowy 2 lata przed egzaminem lub zalecany kurs rysunku intensywny na rok przed, aby dobrze się przygotować.)Zapisy na kierunek rozpoczynają się 11 maja na Portalu PG i kończą się 1 czerwca. Egzamin zazwyczaj jest w I połowie czerwca 7-12.
Zdawanie na architekturę na Politechnice Gdańskiej składa się z części rysunkowej oraz testu z predyspozycji do zawodu architekta. Obie części sprawdzają umiejętności rysunkowe kandydata na studia.

Od 9 lat na PG w I części jest modelka, a całość egzaminów wstępnych na archi. idzie w kierunku kreatywnego myślenia.

Część rysunkowa sprawdza( 40 pkt. ) :
- umiejętność rysowania, budowania przestrzeni, perspektywy
- umiejętność rysowania anatomi, postaci
- znajomość kompozycji, kadrowania


Część pisemna, test ( 60 pkt. ):
- znajomość rysowania perspektywy
- znajomość aksonometrii
- znajomość konstrukcji brył
- znajomość historii architektury (choć już w coraz mniejszym stopniu)

Po egzaminach ogłaszana jest lista wyników - aby dostać się dalej, trzeba zaliczyć każdy etap egzaminów. Niezaliczenie rysunku postaci, a zaliczenie testu - wyklucza z rekrutacji dalszej i na odwrót.

*Egzaminy na architekturę wymagają opłaty 150pln na Politechnice Gdańskiej.

Zalecany kurs rysunku podstawowy.
Zalecany kurs rysunku intensywny.

Egzamin wstępny na ASP

Kurs na ASP zawiera ten sam materiał co kurs na architekturę przez I SEM - gdzie szlifujemy podstawy rysunku, które są jedne. II SEM jednak wymaga częstszego ćwiczenia ( zalecany kurs rysunku intensywny) oraz w zależności od kierunku wybranego na ASP Gdańskim, dochodzi umiejętność malowania farbami i posługiwania się kolorem. W tygodniu przed egzaminami organizujemy spotkania z projektantami, którzy dają swoje wykłady na temat np. kompozycji, plakatu, typografii.

Rekrutacja rozpoczyna się 1 czerwca na portalu ASP, egzaminy rozpoczynają się 19 czerwca i w zależności od kierunku, trwają do 30 czerwca, przegląd teczek jest 4 lipca.

Egzaminy na ASP mogą składać się z:

- przygotowania, prezentacji teczki ok. 15 prac 100x70cm
- rozmowy kwalifikacyjnej na temat prac z teczki
- części rysunkowej na formacie 100x70cm
- wykonanie rzeźby na egzaminie
- część projektowa ( 2 etapy )
- cześć malarska - wykonanie pracy

Teczka zaś powinna zawierać najszersze spektrum Twoich umiejętności + umiejętność rozmowy na temat prac. Ilość prac i ich wielkosć wymaga rozpoczęcia tworzenia teczki nawet 4-5 miesięcy przed egzaminami!

W poprzednich latach pojawiły się między innymi takie tematy, jak człowiek i morze (znak), black&white (plakat), Sąd Ostateczny (kompozycja), Ctrl X + Ctrl Z, tryptyk pod tytułem „Lalala” itd.

Zalecany kurs rysunku podstawowy.
Zalecany kurs rysunku intensywny.

Egzamin wstępny na PJATK

Dawny PJWSTK , gdzie kiedyś prowadzilismy warsztaty z Digital Paintingu, cieszy się coraz większą popularnością z uwagi na bardzo praktyczne podejście do zawodu projektanta graficznego. Egzaminy wstępne na PJATK składają się z dwóch etapów. Rekrutacja na PJATK w Gdańsku rozpoczyna się 4 maja na portalu ASP. Zazwyczaj ogłaszane są dwie rekrutacje, czerwiec oraz sierpień.

Część pierwsza: - wykonanie pracy rysunkowej, malarskiej w domu na zadany, z góry temat

Część druga: - rozmowa kwalifikacyjna, na temat pracy i sztuki

Tematy egzaminów na PJATK w poprzednich latach, opierały się na budowaniu kompozycji w kwadracie z kilku elementow wymienionych na stronie Akademii.

Edukreska pomaga poznać podstawy rysunku oraz przygotować się do rozmowy na PJATK. Pomagamy także w analizie pracy zadanej w części pierwszej.

Zalecany kurs rysunku podstawowy.

Kadra rysunkowa

kurs rysunku intensywny Mateusz Waliszewski
Concept artysta, ilustrator, specjalizacja digital painting, rysunek sztalugowy, anatomia. Samouk, studiował Architekturę i Urbanistykę na PG, aktywny zawodowo od liceum, 2008 roku pracując dla branży gier komputerowych, wydawnictw oraz produkcji animowanych. Aktualnie współtworzy studio projektowe INF-design, zajmuje się tworzeniem marek i budowaniem ich świadomości. Hobbystycznie zajmuje się fotografią, wzornictwem, sztuką współczesną.
kurs rysunku intensywny Oliwia Bednarek
Inż. arch., studentka na Politechnice Gdańskiej, kocha kreślić i rysować architekturę. Specjalność - ołówek, cienkopis i perspektywa, której pilnuje na każdej pracy ucznia! Zajmuje się przygotowaniem grup do egzaminów na architekturę.
kurs rysunku intensywny Dominika Karc
Nasza uczennica, która dzięki nauce w Edukresce dostała się na ASP, aktualnie studiuje na wydziale rzeźby Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z pasji organizator takich imprez jak: juwenalia, koncerty czy wernisaże.
kurs rysunku intensywny Barbara Chomicka
Studentka drugiego roku architektury, top 5 po gzaminach w 2016 na architekturę, uzyskała zwolnienie z obu egzaminów z geometrii na politechnice i ukończyła przedmiot z oceną 5, posiadająca piecioletnie doświadczeniem w udzielaniu korepetycji i pracy z ludzmi oraz roczne z geometrii wykreślnej. Zapewnia świeże podejście do tematu i miłą atmosferę na zajęciach.