zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

wróć do artykułów

Szkoła rysunku Gdańsk

Dobra szkoła rysunku i malarstwa w Gdańsku, wg mnie to miejsce gdzie masz możliwość rozwoju oraz kiedy nauczyciel przelewa na Ciebie zajawkę na studia, branżę i pracę. Szkoła powinna pokazać różne kierunki i rozwiązania, które przyspieszą zwiększanie warsztatu rysunku czy malarstwa.

Kadra – zespół uczący rysunku i malarstwa

Kurs rysunku i malarstwa w Gdańsku. Kurs na architekturę i asp Gdańsk.

Nie ukrywam, że zespół w Edukresce budowany jest na podstawie dwóch rzeczy: portfolio oraz komunikatywności/osobowości. Co z tego, że ktoś potrafi mistrzowsko rysować, ale jest gburem i z zadartym nosem daje korekty od niechcenia, jakby to była kara?

Zespół Edu jest przemiły i potrafiący b. dobrze rysować. A sama forma zajęć to pokazuje. Tematy są omawiane z wykładem na początku, a potem nauczyciel razem z grupą rysuje temat i omawia co robi oraz czemu. Korekty indywidualne są rozbudowane lub krótsze w zależności od tematu danego tygodnia i osoby oraz energii ucznia. Czasem nie przyciskamy i dajemy trochę luzu, gdy widzimy, że ktoś nie ma dnia.

Poziom rysunku w Gdańsku i dostępne zajęcia

Nasza szkoła rysunku ma odmienny model zajęć niż inne szkoły. Mamy abonamenty: podstawowy i intensywny, gdzie samemu dobiera się zajęcia i ich ilość. Jak bardziej pasuje. Umów nie mamy i można abonamenty zmieniać z miesiąca na miesiąc.

Poziom rysunku jest w grupach różny, aby uczyć się z lepszymi lub ode lepszych. Z uwagi na to, że tematy u nas są „wolne w interpretację” i mocno bazują na myśleniu, studium rysunku. Nie są to kartki do przerysowywania, a tematy do opracowania i własnej interpretacji. Gdzie wszystko pod okiem nauczyciela jest omawiane. Weźmy taką martwą naturę, osoba z wyższym poziomem narysuje ją szybciej i lepiej, a korekty będą innego kalibru niż u osoby, która rysuje od niedawna.

Osiągnięcia i poziom wyników na egzaminach wstępnych

Warto sprawdzić jakie wyniki ma szkoła i czy prowadzi je rzetelnie. Nie chodzi tylko o topowe miejsca, ale ile faktycznie procentowo zdaje egzaminy wstępne. Akurat mam hopla na punkcie danych i co roku możecie mnie zobaczyć podczas egzaminów jak biegam, robię zdjęcia i analizuję poziom wszystkich kandydatów vs nasi uczniowie i prowadzamy zmiany do materiału co roku. Np. w 2023 zmieniamy niemal połowę naszych materiałów dydaktycznych!

Zapisując się do szkoły rysunku w Gdańsku u nas (i nie tylko tu, ale innych miastach też), masz spore szanse zdania egzaminów na architekturę.

  • 2023 – 2 miejsce w wynikach na egzaminach na PG
  • 2023 – 2 miejsce w wynikach na ASP Grafika
  • 2023 – 1 miejsce na UA w Poznaniu, Grafika
  • 2023 – 67/72 osoby zaliczyły egzaminy wstępne do nas
  • 2022 – 59/64 osoby zaliczyły egzaminy wstępne od nas
  • 2021 -1 miejsce w wynikach na PG
  • 2016,2017,2018 – 1 miejsca na egzaminach oraz 90-95 % zdawalności

Czemu takie wyniki? Bo dość szczerze i czasem ostro podchodzimy do uczniów, kiedy chcą iść na studia, ale nie idzie to w parze z ich praca. Słomiany zapał – wtedy na poważnie rozmawiamy z uczniami i staramy się ich wyprowadzić. Bierzemy pewną odpowiedzialność za to co robimy i kogo uczymy.

Korepetytorka z fizyki

Opowiem historię o mojej najlepszej Pani korepetytor, z fizyki w liceum. Prywatnie chodziłem na zajęcia, ponieważ szkoła za dużo nie dawała, a chciałem programować i to było wymagane(he he, nie wyszło).

Pani miała 70 lat, wąsa, sztuczne oko i była kosą – jak to w gimnazjum mi opowiadali i nią straszyli. I faktycznie się taka okazała, ale ciepła, wyrozumiała i stanowcza. Gdy widziała moja zmęczenie, na chwile zagadywała by mózg mógł się zregenerować do kolejnego pytania z fizyki.

Czemu była taka dobra? Z dwóch powodów

  • Nie tłumaczyła zadań, a kazała nauczyć się teorii i miałem sam tłumaczyć i dochodzić do wniosków, by faktycznie zrozumieć fizykę.
  • Gdy raz nie nauczyłem się na korki, zadzwoniła do mojego ojca i powiedziała, że marnować jego pieniędzy i swojego czasu na kogoś, kto się nie przykłada nie ma zamiaru. Zawsze dawała drugą szansę i jedno ostrzeżenie.

Finał? Ja, mój brat i mój znajomy mieliśmy u niej korepetycje, najlepiej zdana matura rozszerzona z fizyki 93%, wszyscy ten sam wynik.

Piszę o tym, bo mam podobne podejście do nauki, wymagań do uczniów i szczerości do rodziców, którzy w większości opłacają te zajęcia. Szanujemy się nawzajem.


Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej