Rysunek krok po kroku dla każdego.

Jak się dostać na architekturę w Gdańsku?

Na początku musisz zacząć rysować. Jeśli powiem, że potrzebujesz 2-3 lata na naukę to skłamię, aby więcej kawy u nas poszło. Rok wystarczy, o ile nie będzie obijania się i trochę pracy w domu się wykona. Rysując dwa lata, daje Ci to przewagę w kresce i szybkości. Zwyczajnie więcej punktów zdobędziesz na egzaminach. Test wstępny na architekturę w Gdańsku, dzielą się na dwa etapy:

Część rysunkowa sprawdza( 30 pkt. )
-umiejętność rysowania, budowania przestrzeni, perspektywy
-umiejętność rysowania anatomi, postaci
-znajomość kompozycji, kadrowania

Druga część to test, który odbywa się trzeciego dnia egzaminów. Zabieramy rzeczy potrzebne do egzaminu, które są podane na stronie Politechniki Gdańskiej. Egzamin zmienia się z roku na rok jest więcej zadań projektowych niż historii architektury czy sztuki.

Część pisemna, test ( 70 pkt. ):

-znajomość rysunku perspektywicznego
-znajomość aksonometrii
-znajomość konstrukcji brył
-znajomość historii architektury (choć już w coraz mniejszym stopniu)

2 tygodnie po egzaminie ogłaszana jest lista osób zakwalifikowanych. Trzeba zaliczyć każdy etap egzaminów. Np.niezaliczenie rysunku postaci, a zaliczenie testu – wyklucza z dalszej rekrutacji.

Więcej o tym jak wygląda egzamin na architekturę w Gdańsku, ze zdjęciami możesz przeczytać na naszym blogu Kresl.pl

Zapisz się

Co na będzie kursie architektonicznym?

Sporo kawy i herbaty...oraz nieumytych kubków po tym! Do rzeczy jednak. Przez cały rok lub dwa lata będziemy szlifować na kursie:

1. Aksonometrię - cały jej zakres, budowania rzutów, bryl i przenikania oraz wykreślania cieni. Pozwoli to na lepsze zrozumienie przestrzeni i jej rysowanie przy projektowych tematach.

2. Perspektywa - ogrom jej! Zastosowanie, przykłady, wykłady o niej i zadania. Sławne zdanie z 10 sześcianami zostaje zapamiętane przez każdego naszego ucznia. Krok po kroku wytłumaczymy czym jest perspektywa, aby pozwoliła lepiej i łatwiej rysować.

3. Projektowanie - zostanie pokazany proces i sposoby projektowania. Jak ugryźć dany temat i jak uzyskać dobre efekty pracy nad zadaniami z wyobraźni. Jak rozbnudowywać bryły i projektować budynki, rzeczy i wnętrza.

4. Postać - miesiąc pełen podkładów z anatomii i studium poszczególnych jej części. Zaczniemy od wyćwiczenia proporcji i oka, a potem przejdziemy do rysowania postaci na żywo. Do egzaminów przynajmniej 15 razy będzie możliwość narysowania postaci.

5. Symulacje egzaminów - w kwietniu i maju co najmniej dwie będą takie, zaś przed samym egzaminem, aż 7! Pod rząd! Z wynikami od razu podanymi i omówieniami całości zadań, jak i odpowiedzi uczniów.

W przypadku zdawania na inne uczlenie niż Politechnikę Gdańską, pomożemy dotrzymać terminów składania podań i referencji za granicą. Tak samo z innymi miastami w Polsce.

Kiedy się zapisać i co trzeba mieć?

Standardowo startujemy z kursem na architekturę we wrześniu/październiku. Dlatego najlepiej zapisać się do końca września, aby nie tracić czasu, szczególnie kiedy został rok do egzaminów. Dla wszystkich innych, prowadzimy też zapisy na styczeń i kwiecień. Zaczynamy wtedy tematy od początku, jak to wygląda we wrześniu. Idealne dla osób, które są w 1 lub 2 liceum. W 2019 roku prowadzimy zapisy co 3 miesiące:

- zapisy na kurs rysunku wrzesień
- zapisy na kurs rysunku styczeń
- zapisy na kurs rysunku kwiecień

Najlepiej wypełnić formularz miesiąc szybciej i dowiedzieć się szczegółów.

co musisz zdawać na maturze, aby iść na architekturę?

Musisz napisać maturę z matematyki, podstawową lub rozszerzoną, by dostać się na studia z architektury w Gdańsku i innych Politechnik w Polsce. Najlepiej jest zdawać rozszerzoną matematykę, ponieważ przelicznik punktów jest wyższy, ale... Jeśli nie zaliczysz etapów egzaminu na architekturę, matury nie pomogą. Nawet 100% z nich. Najpierw musisz zdać każdy etap egzaminu na architekturę, a potem dostarczyć wyniki maturalne. Podstawowa matura z matematyki może Ci w zupełności wystarczyć. Zwłaszcza jeśli egzamin wstępny pójdzie Ci dobrze. W trakcie rekrutacji na architekturę na Politechnikę Gdańską możesz zdobyć maksymalnie 100 punktów za egzamin wstępny i 100 punktów za wyniki z matur.

Zapisz się
Pracownia rysunku i malarstwa w Trójmieście.

Jak musisz umieć rysować na egzamin z architektury

Wpadnij do naszej pracowni, zobacz jak wygladają zajęcia i porozmawiaj z nami!

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 01
Aksonometria

Powinieneś znać jej zasady i rysować bryły z rzutów, często takie zadania pojawiają się na egzaminach. Ostatnio dużo jest takich "zagadek", zadań na myślenie z aksonometrią. Jak pobierzesz egzaminy na architekturę w Gdańsku z poprzednich lat, to zobaczysz o czym mówię.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 02
Architektura

Specjalnie mamy napisanych kilka artykułów i biblotekę z książkami w pracowni, aby przywoić jej jak najwięcej. Grupa SkillFull ma wykłady z historii architektury i wszyscy uczniowie dostają przed egzaminami stos informacji przydatmnych na egzamianch. Zadań z historii architektury na egzaminie jest maksymalnie jedno za ok. 10% wszystkich punktów do zdobycia.

Zapisz się
Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 03
Projektowanie

Musisz znać zasady projektowania i podejścia. Nigdy nie wymagają czeogś dosłownego na egzaminach. Zadania projektowe sprawdzają twój sposób myślenia, nie zaś efekt finalny. Wyrobienie odpowiedniego podejścia do tych zadań wymaga pracy i sporej ilości korekt.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 04
Postać

Znajomość proporcji ludzkiego ciała to początek. Warto poznać detale anaotmii i strukturę postaci, mechanikę jej. Na egzaminach modelka ustawiana jest zawsze z czymś: motor, drabina, palety, sześcian! Sprawdzają umiejętność komponowania na formacie A1 oraz poczucie przestrzeni, perspektywy.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.