Nauka rysowania krok po kroku w pracowni.

Magda Nowicka

TOP1 2018 po egzaminach

Dzięki Edukresce miałam możliwość poznać wielu wyjątkowych ludzi, na zajęciach mogłam poszerzać swoje horyzonty, ale co najważniejsze, dowiedziałam się, jak godnie winno się trzymać ołówek! Z jej pomocą zdałam egzaminy wstępne na Architekturę na PG z rezultatem, który przerósł moje własne oczekiwania. Polecam z całego serduszka!

Nauka rysunku w szkole rysunku.

Jakub Haftka

TOP1 2017 po egzaminach

Miesiące spędzone w Edukresce wspominam z wielką sympatią. Do tej pory odwiedzam pracownię, gdy tylko mogę. Bo Edukreska to nie tylko szkoła rysunku z energicznym prowadzącym, cudną atmosferą, herbatą, śmiechem i realnie widocznym progresem (okupionym ciężką pracą z ołówkiem w ręku). To taka druga rodzina, z którą chce się spędzać czas!

Jakub Haftka

TOP1 2017 po egzaminach

Agnieszka Kowalik

TOP3 2018 po egzaminach

Dzięki Edukresce miałam możliwość poznać wielu wyjątkowych ludzi, na zajęciach mogłam poszerzać swoje horyzonty, ale co najważniejsze, dowiedziałam się, jak godnie winno się trzymać ołówek! Z jej pomocą zdałam egzaminy wstępne na Architekturę na PG z rezultatem, który przerósł moje własne oczekiwania. Polecam z całego serduszka!

Nasi uczniowie studiowali, studiują na tych uczelniach, na wydziałach architektury, grafiki, rzeźby, wnętrz czy wzornictwa. Pomagamy dostać się i przejść proces rekrutacji nawet na uczelnie w Polsce i za granicą.

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Politechnika w Gdańsku.
Politechnika we Wrocławiu.
Politechnika w Poznaniu.
Architektura w Danii
Architektura w Londynie
Studia grafiki na PJATK.
Rysunek krok po kroku dla każdego.

kurs rysunku intensywny, czego się nauczysz

Na kurs rysunku chodzisz ok. 10 miesięcy, po 3 godziny lekcja rysowania. Podczas czego nauczymy Cię: -słownictwa w rysunku
-podstaw w rysunku
-rysowania krok po kroku
-rysowania martwej natury
-perspektywy
-waloru w rysunku
-kompozycji w rysunku
-anatomii człowieka
-rysowania postaci
-projektowania architektonicznego
-podstaw malarstwa
-aksonometrii podstawy
-wykreślania cieni
-przenikania brył
-elementy historii architektury/sztuki
Po wszystkich lekcjach każdy otrzymuje materiały do domu.

Zapisz się

dla kogo jest ten kurs rysunku

Kurs intensywny daje Ci możliwość rysowania tyle, ile grania było na perkusji w filmie Whiplash. Chodzisz, ile chcesz. Mieszkasz z nami w pracowni i rysujesz. Ćwiczysz umiejętności i tworzyć portfolio, teczki, prace, z których możesz być dumny. Intensywny polecamy każdemu, kto potrzebuje miejsca na spokojne rysowanie i tylko rysowanie. Pracownia w pełni wyposażona do nauki, pracy i zaopatrzona w kawę i herbatę.

kiedy zapisać się na intensywny kurs rysunku?

Chodzi o natężoną pracę z rysunkiem, zatem zakładam, że wiesz czego chesz. Kurs intensywny jest dla zdecydowanych i pracowitych ludzi, w innym przypadku się nie opłaca. Jak masz rok do egzaminów lub pół roku, to miło możesz nadrobić cały materiał i poćwiczyć codziennie. Im mniej czasu masz na naukę rysunku, tym lepszy ten kurs jest. Podczas przesiadywania w pracowni z nami na pewno wpłyniemy na Twoje podejście do pracy i rysowania. Postaramy się nauczyć Cię ładnie rysować! Od 2018 roku wprowdziliśmy zapisy co 3 miesiące:
- zapisy na wrzesień
- zapisy na styczeń
- zapisy na kwiecień
Najlepiej wypełnić formularz miesiąc szybciej i dowiedzieć się szczegółów.

co musisz mieć ze sobą na lekcje rysunku?

W sumie to nic - no może szkicownik, jeśli już coś rysujesz i ćwiczysz. Uwielbiamy osoby pracujące same w domu też. To w sumie 2-4 szkicowniki na rok! Ołówki, sztalugi ,rysownice, kartki , gumki i nożyki jak i farby akrylowe zapewniamy w pracowni. Kawa, herbata i dobra muzyka (klasyczna, jazz, blues też). To spore udogodnienie, ponieważ nie trzeba tego nosić ze sobą, a cena tych materiałów czasem jest spora. Szczególnie farb. Dodatkowo każdy dostaje od nas tubę do noszenia swoich prac, chyba, że masz teczkę, to jest ona lepsza. Wszystko, aby zachowywać swoje prace, w prostej formie.

Zapisz się
Pracownia rysunku i malarstwa w Trójmieście.

II lekcja rysunku online

Kompozycja

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 01
1

Kompozycja jest najważniejszym aspektem pracy kreatywnej, zawsze od niej zaczynasz i na niej kończysz. Kompozycja to nie tylko ułożenie elementów, ale sposób czytania jej i przedstawiania w czytelnej, prostej formie.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 02
2

Kompozycję buduje wiele rzeczy, głównie linie diagonalne, po której idzie, czyta nasz wzrok. Można je uzyskać poprzez: elementy, walor, cienie, światło, konstrast. Wszystko to może stworzyć kierunek czytania pracy, lewo, prawo, krzywizną...

Zapisz się
Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 03
3

Trójpodział, coś co ratuje życie kompozycji i sprawia, że jest poprawna. Mając główny punkt pracy na przykład, powiedzmy, że chesz pokazać ziemniaka. Ustawiasz go zawsze w miejscu krzyżyka, 1 z 4. Najlepiej w tym dolnym, kompozycja jest wtedy stabilneijsza.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 04
4

Korzystając z tej zasady trójpodziału zawsze otrzymasz z jednej strony otwartą kompozycję, a z drugiej zamkniętą. Ustawiając ziemniaka w 1/3 od lewej, prawa strona zrobi się luźniejsza i nabierze oddechu, to ta otwarta strona kompozycji. Twój wzrok zawsze będzie wtedy czytał to naturalnie od lewej do prawej. Zmieniając miejsce ziemniaka, sprawisz, że tę samą pracę będzie czytać się inaczej - wygodniej lub nie. Kompozycja pomaga czytać, rozumieć sztukę lub też nie.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.