Nauka rysowania krok po kroku w pracowni.

Magda Nowicka

TOP1 2018 po egzaminach

Dzięki Edukresce miałam możliwość poznać wielu wyjątkowych ludzi, na zajęciach mogłam poszerzać swoje horyzonty, ale co najważniejsze, dowiedziałam się, jak godnie winno się trzymać ołówek! Z jej pomocą zdałam egzaminy wstępne na Architekturę na PG z rezultatem, który przerósł moje własne oczekiwania. Polecam z całego serduszka!

Nauka rysunku w szkole rysunku.

Jakub Haftka

TOP1 2017 po egzaminach

Jeśli interesują Cię studia związane z rysunkiem, Edukreska będzie słuszną decyzją. Młody i zaangażowany zespół z chęcią podzieli się z Tobą cennymi radami i wskazówkami. Świeże spojrzenie, kreatywne myślenie, obycie i pasja, z tym zetkniesz się przychodząc tutaj na zajęcia. Są inspirujący, bywają bezwzględni i krytyczni, wszystko w granicach rozsądku, na tyle by zmotywować do działa i samorozwoju.

Jakub Haftka

TOP1 2017 po egzaminach

Agnieszka Kowalik

TOP3 2018 po egzaminach

Edukreska to mili, doświadczeni ludzie, przyjemna atmosfera i świetne miejsce by podszkolić swoje umiejętności. Dzięki Kursowi Intensywnemu Edukreski, z poziomu podstawowego, w 8 miesięcy zdołałam przygotować się i zdać pozytywnie egzaminy wstępne na Architekturę, jednocześnie poznać ciekawe osoby i wzbudzić w sobie radość z rysowania. Polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy stoją przed wyborem kierunku studiów.

Studia architektury w Polsce czy za granicą? Nasi uczniowie dostali się na te uczelnie. Studiują na wydziałach architektury, grafiki, rzeźby, wnętrz czy wzornictwa. Pełne przygotowanie do egzaminów wstępnych z rysunku.

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Politechnika w Gdańsku.
Politechnika we Wrocławiu.
Politechnika w Poznaniu.
Architektura w Danii
Architektura w Londynie
Studia grafiki na PJATK.
Rysunek krok po kroku dla każdego.

kurs rysunku i malarstwa intensywny, czego się nauczysz

Na kurs chodzisz ok. 10 miesięcy, do 3 razy w tygodniu. Podczas tego kursu nauczymy Cię:
-słownictwa w rysunku
-podstaw w rysunku
-rysowania krok po kroku
-rysowania martwej natury
-perspektywy
-waloru w rysunku
-kompozycji w rysunku
-anatomii człowieka
-rysowania postaci
-projektowania architektonicznego
-podstaw malarstwa
-aksonometrii podstawy
-wykreślania cieni
-przenikania brył
-przygotowanie do matury z historii architektury/sztuki

Po wszystkich lekcjach każdy otrzymuje materiały do domu.

Zapisz się

dla kogo jest ten kurs

Kurs intensywny daje Ci możliwość rysowania tyle, ile grania było na perkusji w filmie Whiplash. Chodzisz, ile chcesz-poważnie, wyrabiasz do 42h miesięcznie! Mieszkasz z nami w pracowni i żyjesz rysunkiem i malarstwem. Ćwiczysz umiejętności i tworzysz portfolio, teczki, prace, z których możesz być dumny.

Intensywny polecam każdemu, kto potrzebuje miejsca na spokojne rysowanie i tylko rysowanie. Pracownia w pełni wyposażona do nauki, pracy i zaopatrzona w tonę kawy i herbaty. Farby, pędzle i rzeczy ptrzebne do malarstwa też zapewniamy, jako jedyna pracownia w Trójmieście!

kiedy zapisać się na intensywny kurs rarchitektury/asp?

Zakładam, że wiesz czego chcesz - wytężoną pracę z rysunkiem. Kurs intensywny jest dla zdecydowanych i pracowitych ludzi, w innym przypadku się nie opłaca. Jak masz rok do egzaminów lub pół roku, to miło możesz nadrobić cały materiał i poćwiczyć pod naszych okiem kilka razy w tygodniu. Im mniej czasu masz na naukę rysunku i malarstwa, tym lepszy ten kurs jest. Podczas przesiadywania w pracowni z nami na pewno wpłyniemy na Twoje podejście do pracy i rysowania. Postaramy się nauczyć Cię ładnie rysować! Prowadzimy zapisy w trybie ciągłym, kiedy nowa grupa się uzbiera - dajemy znać sms i mailem o pierwszych zajęciach.
Najlepiej wypełnić formularz miesiąc szybciej i dowiedzieć się szczegółów.

co musisz mieć ze sobą?

W sumie to nic - no może szkicownik (ręcznie robione przez nas), jeśli już coś rysujesz i ćwiczysz. Uwielbiamy osoby pracujące same w domu też. To w sumie 2-4 szkicowniki na rok! Ołówki, sztalugi ,rysownice, kartki , gumki i nożyki jak i farby akrylowe zapewniamy w pracowni. Kawa, herbata i dobra muzyka (klasyczna, jazz, blues też). To spore udogodnienie, ponieważ nie trzeba tego nosić ze sobą, a cena tych materiałów czasem jest spora. Szczególnie farb. Dodatkowo każdy dostaje od nas tubę do noszenia swoich prac, chyba, że masz teczkę, to jest ona lepsza. Wszystko, aby zachowywać swoje prace w prostej formie.

Zapisz się
Pracownia rysunku i malarstwa w Trójmieście.

Lekcje rysunku online

Kompozycja - więcej na naszym blogu Kresl

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 01
1

Kompozycja jest najważniejszym aspektem pracy kreatywnej, zawsze od niej zaczynasz i na niej kończysz. Kompozycja to nie tylko ułożenie elementów, ale sposób przedstawiania w czytelnej i prostej formie. Pomaga pokazać nam innym to co mamy w głowie-na papierze.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 02
2

Kompozycję buduje wiele rzeczy. Najważniejsze są linie diagonalne, po której czyta, idzie nasz wzrok. Linie kompozycyjne można uzyskać poprzez: elementy, walor, cienie, światło, konstrast. Wszystko to może stworzyć kierunek czytania pracy w lewo, prawo, po przekątnej...

Zapisz się
Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 03
3

Trójpodział - coś co ratuje życie kompozycji i sprawia, że jest poprawna. Mając główny punkt na pracy - powiedzmy, że chesz pokazać ziemniaka. Ustawiasz go zawsze w miejscu krzyżyka, 1 z 4 z rysunku powyżej. Najlepiej w tym dolnym, kompozycja jest wtedy stabilneijsza. Więcej o tym możesz poczytać tutaj.

Kompozycja w rysunku i malarstwie, jak ją układać 04
4

Korzystając z tej zasady trójpodziału zawsze otrzymasz z jednej strony otwartą kompozycję, a z drugiej zamkniętą. Ustawiając ziemniaka w 1/3 od lewej, prawa strona zrobi się luźniejsza i nabierze oddechu, to ta otwarta strona kompozycji. Twój wzrok zawsze będzie wtedy czytał to naturalnie od lewej do prawej. Zmieniając miejsce ziemniaka, sprawisz, że tę samą pracę będzie czytać się inaczej - wygodniej lub nie. Kompozycja pomaga czytać, rozumieć sztukę lub też nie.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.