zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

wróć do artykułów

Idę na ASP w Gdańsku – wybieramy wydział i egzaminy!

Rysujesz, malujesz i myślisz o studiowaniu na ASP w Gdańsku? Świetnie! Tylko musisz zapoznać się z wydziałami na Akademii i formą egzaminów, ponieważ każdy wydział jest czymś innym i ma inne kryteria przyjęć.

W nazwie każdego kierunku znajdziesz link do opisu egzaminów wstępnych na Akademii Sztuk Pięknych (ASP), zostaniesz wtedy przekierowany na naszego bloga ogólnopolskiego Kresl.pl

Malarstwo na ASP

Lubisz głównie rysować i malować postaci oraz cenisz sobie artyzm w tym wszystkim równie jak warsztat, to kierunek dla osób zainteresowanych szeroką gamą technik malarskich. Nie ogranicza się jedynie do tradycyjnego malarstwa sztalugowego, obejmuje również malarstwo w przestrzeni publicznej, takie jak murale, a także inne formy, jak tkanina artystyczna czy witraże. Studia z malarstwa na ASP w Gdańsku są programem jednolitym, kończysz je po pięciu latach z tytułem magistra.

Egzaminy na malarstwo w Gdańsku

Egzaminy są kilku etapowe i składają się z części: rysunkowej, malarskiej, teczki oraz rozmowy. W Edukresce® zajęcia, kurs na ASP w pełni przygotują Cię do tego kierunku.

Grafika na ASP

Jeśli chcesz robić grafiki na komputerze tylko lub digital painting, to ten wydział nie jest tym czym Ci się wydaje, że jest. To nie tylko praca z technikami komputerowymi. Kierunek obejmuje różnorodne techniki graficzne, takie jak linoryt, akwaforta, litografia czy sitodruk. Dodatkowo, skupia się na projektowaniu identyfikacji wizualnej, plakatów, ilustracji i innych dziedzinach. Grafika na ASP w Gdańsku to studia o zróżnicowanym programie, zakończone tytułem licencjata.

Egzaminy na grafikę w Gdańsku

Egzaminy składają się z 5 etapów (stan z 2023): rysunkowej, malarskiej, projektowej, nowych mediów, teczki oraz rozmowy. W Edukresce® na ten wydział powinno wybrać się abonament intensywny i chodzić 3 razy w tygodniu przez okres 2 lat najlpiej: 2x kurs na ASP oraz 1x na Kurs na Grafikę, to w pełni przygotują Cię do tego kierunku.

Rzeźba na ASP

To nie tylko tradycyjne formy, takie jak rzeźbienie w glinie czy marmurze, ale także ceramika, techniki 3D, metalurgia, a nawet projektowanie i organizacja przestrzeni. Oprócz akademickiego podejścia do rzeźby, program obejmuje różnorodne aspekty tego medium. Studia z rzeźby na ASP w Gdańsku to również program jednolity, prowadzący do uzyskania tytułu magistra.

Czasem warto wybrać ten wydział jako plan B, ponieważ chętnych jest 18 na 16 miejsc.

Egzaminy na rzeźbę w Gdańsku

Składa się z teczki, gdzie powinno pokazać się rysunek, malarstwo oraz rzeźbę, jest też rozmowa kwalifikacyjna. W Edukresce® zajęcia, kurs na ASP w pełni przygotują Cię do tego kierunku.

Intermedia na ASP

Choć przyciąga głównie przyszłych fotografów, jest to kierunek o charakterze multidyscyplinarnym, który uczy różnych dziedzin. Opis ASP brzmi: „Studia na kierunku Intermedia są dla osób zainteresowanych szerokim kontekstem sztuk wizualnych, szczególnie łączeniem mediów i nowymi sposobami narracji.”

Egzaminy na intermedia w Gdańsku

Egzaminy składają się z części praktycznej jak rysunek oraz teczki, która powinna zawierać zdjęcia, filmy, prace rysunkowo malarskie, oraz rozmowy kwalifikacyjnej. W Edukresce® zajęcia, kurs na ASP w pełni przygotują Cię do tego kierunku.

Wzornictwo na ASP

Kierunek, na którym uczysz się głównie projektowania, podstaw komunikacji wizualnej i tworzenia produktów, które są zarówno użyteczne, jak i estetyczne. Studenci mają dostęp do pracowni takich jak design eksperymentalny, projektowanie społeczne czy projektowanie mebli seryjnych.

Egzaminy na wzornictwo w Gdańsku

Egzaminy składają się ze zbudowania portfolio na 10 prac, z różnych dziedzin: rysunek, postać, meble, architektura, design sketching oraz esej na 6000 słów. W Edukresce® zajęcia, które przygotują Cię do tych egzaminów to Kurs na wzornictwo, a dodatkowo możesz dobrać kurs na architekturę, są pokrewne kreską i konstrukcją.

Architektura wnętrz na ASP

Bez potrzeby wielkiego wyjaśniania. Kierunek łączący elementy ASP i architektury, skupiający się na wykorzystaniu materiałów, projektowaniu przestrzeni, mebli i aranżacji. Zazwyczaj wnętrza wybierają osoby, które wolą mieć mniej styczności z matematyką i mechaniką budowli.

Egzaminy na wnętrza w Gdańsku

Egzaminy są dwu etapowe, część praktyczna oraz portfolio. Co dziwne – egzaminy na wnętrza są bardziej architektoniczne niż te na Politechnice Gdańskiej. W Edukresce® zajęcia, które przygotują Cię do tych egzaminów to kurs na architekturę, a dodatkowo możesz dobrać Kurs na wzornictwo, są pokrewne kreską i konstrukcją.

Na ASP w Gdańsku jest jeszcze wydział Architektury przestrzeni kulturowych oraz Edukacja artystyczna to obszary bardziej szczegółowe, które przynależą do szeroko rozumianej dziedziny sztuki.


Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej