zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

PRZYGOTOWANIE DO ASP

Nasz kurs rysunku i malarstwa kompleksowo przygotuje Cię do egzaminów wstępnych na ASP w Gdańsku i innych uczelniach w Polsce. Pomożemy także z przygotowaniem teczki i rozmowa kwalifikacyjnymi.

Czego Cię nauczymy?

FAQ – Kurs na ASP – BIAŁY

Rysunku

Na naszych zajęciach, zaczynając od podstaw, nauczysz się rysunku akademickiego, opierając się na rysowaniu zarówno martwej natury, jak i modela na żywo. Przećwiczysz różne techniki, takie jak węgiel, ołówek czy sepię, a także dowiesz się, jak świadomie stosować zasady kompozycji. Nauczysz się konstruowania przedmiotów i poznasz różnice w uchwyceniu różnych struktur tych obiektów. Nauczymy Cię również, jak poprawnie mierzyć i wykreślać modela na żywo oraz jak narysować poprawnie anatomicznego modela, poprzedzając to wykładami oraz ćwiczeniami z anatomii.

Malarstwa

Dowiesz się, jak łączyć i mieszkać kolory, aby później z naszą pomocą zacząć malować martwą naturę oraz tworzyć obrazy na podstawie wyobraźni lub z użyciem referencji. W ramach kursu:

 • poznasz podstawy technik malarskich, w tym technikę akrylową (i opcjonalnie olejną),
 • dowiesz się, jak korzystać z podmalówki (i nie przejmować się jej wyglądem),
 • zasady kompozycji i jak używać dominującego elementu kompozycji (a później, jak je łamać!),
 • jak korzystać z kolorów i jakich przyborów malarskich używać podczas egzaminów na ASP,
 • jak rysować i malować martwą naturę a także jak tworzyć własne obrazy na podstawie wyobraźni lub z użyciem referencji.

Tworzenia teczki

Stworzenie teczki na egzaminy to kluczowa sprawa na każdej rekrutacji na studia artystyczne. Do tego potrzebne są już podstawy dotyczące wymagań na danym kierunku. Pomożemy Ci w tworzeniu autorskich prac i pomożemy w wyborze tych, które powinny znaleźć się w teczce. Doradzimy również w kwestiach technicznych, takich jak np. jak dobrze sfotografować swoje prace czy jak skomponować portfolio w odpowiednim formacie.

Projektowania graficznego

Podczas kursu projektowania graficznego opanujesz podstawy kompozycji, połączenia i znaczenia kolorów, technik graficznych oraz wymagań stawianych na egzaminach do kierunku "Grafika". Skupiamy się na nauce technik manualnych przed przechodzeniem do technik komputerowych. W trakcie kursu zdobędziesz również wiedzę na temat:

 • stylu szkiców (oraz dlaczego powinny być brzydkie),
 • różnic między pierwszymi pomysłami a tymi lepszymi a także po co tworzymy mapy myśli,
 • wymagań i tematów na egzaminy z grafiki oraz jak się do nich przygotować,
 • tworzenia plakatów, ilustracji, piktogramów, animacji i wiele innych!

Dzięki naszej pomocy nie będziesz musiał stresować się żadnym egzaminem, a znajomi będą prosić Cię o darmowe projekty logo na koszulki!

Robić egzaminy

Kładziemy duży nacisk na wyrobienie własnego stylu i wyczucia w malarstwie, co pozwoli na wyróżnienie się na egzaminach wstępnych. W trakcie kursu wielokrotnie usłyszysz wykłady na temat konkretnych egzaminów oraz tipy i wskazówki, jak do nich podejść. Na kilka miesięcy przed egzaminami zaczynamy robić symulowane egzaminy, aby każdy uczeń
wiedział, jak poradzić sobie z presją czasową i nad czym najbardziej musi popracować przed egzaminem.

Rozmowy kwalifikacyjnej

W naszej pracowni wielokrotnie przeprowadzamy symulacje egzaminów, podczas których dokładnie przygotowujemy uczestników do egzaminów wstępnych na studia artystyczne. W ramach tych symulacji przeprowadzamy także próbne rozmowy kwalifikacyjne, aby nasi uczniowie byli przygotowani na pytania, które mogą zostać zadane podczas egzaminów. Nasi prowadzący chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z egzaminów, co pozwala na uzyskanie wiedzy na temat konkretnego kierunku i pomaga w przygotowaniach.

Czy musisz coś umieć przed kursem?

Możesz nie znać klasycznej akademickiej rysunkowej techniki ani malarstwa. Nie musisz mieć również doświadczenia w korzystaniu z programów graficznych. Wszystkiego nauczysz się w naszej pracowni podczas zajęć.

Natomiast ważne jest, abyś był gotowy do regularnej pracy, ćwiczeń w domu (np. z anatomii) oraz przede wszystkim interesował się dziedziną, którą chcesz studiować! Bez tego dostanie się na ASP lub inne studia artystyczne może okazać się praktycznie niemożliwe. Czytanie książek i artykułów tematycznych lub nawet obserwowanie artystów w mediach społecznościowych to dobry początek do zapoznania się z branżą i rozwijania własnego stylu.

<< 1 >>


Jak wygląda egzamin

Na naszym blogu Kresl.pl mamy opisany cały proces egzaminów wstępnych na ASP w Gdańsku w kilku artykułach oraz relacje z egzaminów od 2017 roku.

Przydatne linki:
Wydział Architektury, Rejestracja na egzamin, odpowiedzi na egzamin z architektury

Warto wiedzieć

W Edukresce® wykupujesz abonament, który daje Ci dostęp do pracowni, trochę jak na siłowni.

Abonament podstawowy daje opcję chodzenia raz w tygodniu na wybraną grupę/zajęcia, a abonament intensywny do trzech razy w tygodniu. Sam możesz dopasować plan rysunku i malarstwa do swoich zajęć i wyboru studiów w jednej opłacie!

Odwiedź nasz blog kresl.pl

FAQ – Kurs na ASP – WARTO WIEDZIEĆ

Egzaminy wstępne na ASP w Gdańsku

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ścieżki artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, warto wybrać kierunek odpowiadający Twoim preferencjom. Gdańska ASP ma 7 wydziałów, z których każdy wymaga umiejętności rysowania, ale nie każdy kierunek dotyczy malarstwa i nie każdy wymaga posiadania teczki. Dlatego ważne jest, abyś zapoznał się z wymaganiami konkretnego kierunku, na którym chcesz studiować:

Na naszym blogu Kresl.pl znajdziesz dokładne opisy każdego z tych kierunków, wraz z linkami do podstron uniwersyteckich.

Przykładowa teczka na ASP

Specjalnie dla Ciebie na naszym blogu przygotowaliśmy zdjęcia przykładowej teczki na ASP. Prezentowana teczka składa się z dwóch wersji stworzonych przez tą samą osobę, Karolinę Urbaniak. Pierwsza teczka nie przeszła pozytywnie egzaminów wstępnych, zaś kolejna, rok później, dała Karolinie wymarzone miejsce na wydziale grafiki na ASP w Gdańsku.

Całość przeczytasz i zobaczysz na naszym blogu - Teczka na ASP. Obserwując zdjęcia prac zamieszczone w tym artykule, możesz sobie porównać poziom do obu teczek i zobaczyć, do jakiego poziomu musisz dążyć.

Ile trwa nauka do egzaminów na ASP?

"Średnio, należy założyć około 2 lat, aby odpowiednio się przygotować do egzaminów na wydziały artystyczne. Opanowanie odpowiedniego warsztatu wymaga poświęcenia czasu na przyswajanie dużej ilości materiału oraz praktykowanie go w praktyce" - o czym rozmawialiśmy na naszym LIVE Streamie - link tutaj z Magdą Kamińską, naszą nauczycielką rysunku i malarstwa.

Oczywiście są przypadki, że uczeń przygotuje się do egzaminów w ciągu jednego roku i zda je z dobrym wynikiem. Jednakże, należy pamiętać, że na niektóre wydziały jest tylko 11-13 miejsc, a większość ludzi dostaje się dopiero po zdaniu egzaminów drugi lub trzeci raz. Dlatego, jeśli planujesz przygotować się w ciągu jednego roku, musisz zdawać sobie sprawę, że będzie to wymagało większej ilości czasu i pracy. Poświęcenie na to tylko 3-6 godzin tygodniowo zdecydowanie nie wystarczy. Dlatego dwuletnie przygotowanie pozwala nie tylko na poznanie różnych technik i nauczenie się rysować i malować, ale także na stworzenie najlepszej możliwej teczki, która pozwoli ci na aplikowanie na wybrane kierunki. Dodatkowo drugi rok daje możliwość opanowania tempa pracy i przygotowania się do stacjonarnych egzaminów.

Czy na zajęcach jest trudno?

Nawet, jeżeli na początku spotkają Cię jakieś trudności w nauce rysunku, dołożymy wszelkich starań, byś nie poddał się i z wiarą szedł po więcej. Zespół w Edukresce® zawsze służy pomocą i zrozumieniem dla uczniów, a naszym celem jest nie tylko pomóc w nauce, ale także w przygotowaniu do egzaminów. Dlatego stawiamy wysokie wymagania, ale z silną motywacją i zaangażowaniem uczniów osiągamy lepsze wyniki na egzaminach wstępnych.

Oczywiście, zdarzają się momenty zwątpienia, np. po feriach zimowych, ale jako nauczyciele jesteśmy zawsze gotowi do tłumaczenia, kierowania i pomagania każdemu uczniowi, nawet poza lekcjami. Zajęcia prowadzone są zawsze w dobrej atmosferze, pełnej przyjaźni i poczucia humoru.

<< 1 >>


Zobacz prace przed i po kursie

"Świetny kurs dla osób myślących o studiach z egzaminami wstępnymi z rysunku lub wymagających portfolio. Sama Edukreska jest prowadzona przez pasjonatów, którzy są bardziej jak przyjaciele niż wykładowcy, co nie przeszkadza im komentować prac i pokazywać, nad czym jeszcze trzeba popracować. Ogromnym plusem jest elastyczność godzin. Sam wybierasz, kiedy możesz chodzić, nie jest ci to narzucane. Jako absolwentka polecam każdemu, kto chce zacząć rysować lub udoskonalić swój warsztat."
Ula Całusińska Studentka architektury na PG

Dobierz kurs wedle własnego czasu wolnego

Na kurs możesz się zapisać w jednej z naszych pracowni:
Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Słupsk, Bydgoszcz, Olsztyn.

Wszystkie materiały zapewnia pracownia.
INTENSYWNY

Pełny kurs na ASP

470*
MC
 • Zajęcia do 3 razy w tygodniu po 3 godziny
 • Do wyboru zarówno zajęcia z rysunku, jak i z malarstwa, digitalu czy grafiki (możliwe mieszanie typów zajęć)
 • W cenie wykłady do matury z historii sztuki
 • * 470 w przypadku płatności terminowych, po 10 dniu miesiąca wynosi 500 pln.
Podstawowy

Kurs rysunku, malarstwa i grafiki na ASP

370*
MC
 • Zajęcia raz w tygodniu po 3 godziny
 • Do wyboru zarówno zajęcia z rysunku, jak i z malarstwa, digitalu czy grafiki (możliwe mieszanie typów zajęć)
 • W cenie wykłady do matury z historii sztuki
 • * 370 w przypadku płatności terminowych, po 10 dniu miesiąca wynosi 400 pln.

Uczymy podstaw z rysunku i malarstwa każdego: początkującego jak i zaawansowanego czy hobbystę.

Uzyskaj zniżkę 100 zł za pierwszy miesiąc! Jeżeli z Twojego polecania, Twój znajomy zapisze się na zajęcia, uzyskasz zniżkę za pierwszy miesiąc uczęszczania do naszej pracowni.

TOP2 NA ASP GDAŃSKIEJ 2023

100% osób zaliczyło rozmowę kwalifikacyjną na grafice.

Brawo dla Amelii Hinc!

50% wydziału architektury PG - 2023

93% zdawalności 2023

Gratulacje dla naszych 60 uczniów!

TOP1 NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ 2021

Trzeci raz w ciągu 5 lat, nasz uczeń zajął TOP1.

Brawo dla Niny Borkowskiej.

TOP1 na grafice w Poznaniu - 2023

Wydział grafiki. 55% zdawalności na wydział.

Brawo dla Amelii Hinc!

Baza wiedzy

Więcej znajdziesz na naszym blogu kresl.pl

Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej