zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

SZKOŁA RYSUNKU I MALARSTWA

O pracowni i rysunku

Nasz zespół tworzy już 26 osoby i każdy z nas jest inny, a jednocześnie każdy z nas po prostu kocha sztukę i architekturę na swój sposób. Aktualny skład naszego zespołu ukształtował się 2 lata temu. Obecnie każdy w naszym teamie odpowiada za inny dział rysowania. Wzajemnie się uzupełniamy. Nasz zespół tworzą osoby z architektury, ASP i PJATK, osoby pracujące już jako architekci, rzeźbiarze, malarze, projektanci, concept artysci i fotografowie. Znajdziesz wśród nas niemalże cały przekrój branży kreatywnej.

Kurs rysunku i malarstwa prowadzimy aktualnie w kilku miastach: Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Słupsku, Elblągu, Bydgoszczy, Olsztynie, Wrocławiu oraz Chojnicach. Działamy w tylu miastach, bo chcemy być jak najbliżej uczniów. Sami kiedyś dojeżdzaliśmy na swoje kursy rysunku po 2-3 godziny w jedną stronę, dlatego naszym uczniom chcemy tego oszczędzić. Wolimy sami dojechać do nich.

Naszym uczniom staramy się przekazywać nasz zapał i pasję, bo to one gwarantują potem motywację do pracy. Dzięki nim uzyskuje się lepsze wyniki w nauce rysowania i – co za tym idzie – lepsze wyniki na egzaminach. Nie ma zajęć z rysunku, na których nie mówilibyśmy o rzeczach nas fascynujących, o nowinkach z branży czy o genialnych pracach znanych autorów. Staramy się pomóc uczniom złapać bakcyla i po prostu poznać świat sztuki i projektowania.

A wszystko przy litrach kawy i herbaty!

Manifest

Jako projektanci, architekci, artyści, ilustratorzy pragniemy otaczać się dobrze wykonanymi przedmiotami. Ładnymi rzeczami. Wszystko, co nas otacza, powinno być dobrze zaprojektowane, ładne. Łączące formę i funkcję w sposób w piękny i proporcjonalny. W Edukresce staramy się zaprosić wszystkich do tego świata. Świata proporcji, ładu, kompozycji.

Rysunek jest jedną z pierwszych czynności wyrażających nas, łącznikiem między ideą a materią. W tym z pozoru opresyjnym środowisku ścisłych, wręcz matematycznych zasad, kreatywność i estetyka osiągają swoją pełnię.Przez ołówek, linię i kreskę pragniemy od podstaw uczyć zasad tworzenia i harmonii rysunku. Wyrażania nas samych.

SZKOŁA RYSUNKU I MALARSTWA

PRACOWNIE RYSUNKU I MALARSTWA PROWADZĄ

Mateusz Waliszewski - nauczyciel rysunku w szkole rysunku i malarstwa.

Mateusz Waliszewski

Czytaj więcej
Mateusz Waliszewski

Założyciel Edukreski® oraz prowadzący zajęcia w miastach wyjazdowych - specjalista w zakresie egzaminów na architekturę w Gdańsku i na innych politechnikach w Polsce. Dodatkowo, oferuje pomoc w aplikacji na studia zagranicą poprzez napisanie listu polecającego, wystawienie zaświadczenia oraz udzielanie informacji na temat terminów. Ponadto, prowadzi streamy, podczas których rysuje i analizuje wyniki oraz poziom uczniów. Jest szczery, do bólu. Daje feedback i wymaga feedbacku zwrotnego.

Zamknij
Urszula Całusińska - nauczycielka rysunku architektonicznego i streamerka na kanale Kresl.pl

Ula Całusińska

Czytaj więcej
Ula Całusińska

Niegdyś dziecko Edukreski, obecnie zaprawiona w boju nauczycielka. Na zajęciach zapewnia dobrą muzykę, pozytywną energię, czasami przynosi ciasteczka. Ciocia dobra rada w sprawach rysunkowych i nie tylko. Największa przeciwniczka gumek do mazania "bo jak zmażesz to nie widzisz". Ulubione powiedzenia "dobrze, ale .." i "teraz tempo turbo".

Zamknij
Jakub Piszka nauczyciel rysunku i malarstwa pod kątem ASP w Gdańsku i Gdyni.

Jakub Piszka

Czytaj więcej
Jakub Piszka

Gdyby miał powiedzieć co ceni w życiu najbardziej - powiedziałby, że ludzi, ich miłość do rysunku, zapał do malarstwa i co ciekawe to losowe przeżycia wpływają na naszą sztukę. Chodzi o to, że kiedy się uczy rysunku to nie ma tak czy dobrze czy nie dobrze, lecz by tak rzec, każda linia to indywidualna opowieść. To właśnie między liniami znajduje radość, o którą pyta tak wielu ludzi. Ta radość sprawia, że wczoraj był uczniem Edu, dzisiaj studentem grafiki i malarstwa, a jutro może choćby, zasadzi, ziemniaka

Zamknij

Marta Cwujdzińska

Czytaj więcej
Marta Cwujdzińska

Niegdyś zainteresowana projektowaniem ubioru dzisiaj absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Gdańsku ze specjalizacją scenografia na Wydziale Architektury i Wzornictwa - jeden dyplom zmalowała na płótnie, drugi splotła z drutu i włóczki - z oceną celującą. Uwielbia pracę z martwą naturą, jej kształtami, rytmami, kompozycją. Rysując przedmioty stara się stworzyć wrażenie ruchu i życia - przekształca je, odwraca, pochyla, ale według zasad, które powtarza wciąż uczniom: "wszystko nie jest tak samo szare", "przedmioty nie wiszą w próżni", a "kompozycję balansujemy" nawet jeśli wygląda jakby przeszło przez nią tornado.

Zamknij
Adam Gajewski - nauczyciel rysunku architektonicznego z przygotowaniem na architekturę wnętrz na ASP w Gdańsku.

Adam Gajewski

Czytaj więcej
Adam Gajewski

Cześć! jestem Adam student Architektury Wnętrz na ASP w Gdańsku, rok temu uczeń Edukreski szukający swojej kreski :D. Inspiruje się Japońską i Skandynawską architketurą. Na zajęciach uwielbiam szybkie poglądowe szkice, dobrą muzykę oraz widoczny postęp wśród uczniów. Nauka rysunku i poszukiwanie swojej kreski jest to super przygoda, dlatego cieszę się że mogę w niej uczestniczyć razem z wami :D. Kto wie może kiedyś dam korektę przyszłemu Le Corbusierowi . Asystent grup architektonicznych.

Zamknij
Patrycja Cichosz nauczyciel rysunku i malarstwa pod kątem ASP w Gdańsku i pracowni Bydgoszcz.

Patrycja Cichosz

Czytaj więcej
Patrycja Cichosz

Robotnica sztuki, najczęściej maluje, choć zdarzało jej się robić także instalacje, szablony, rysować wróble, oraz wiele różnych inszych głupotek. Będzie pilnować, czy nie szatkujesz walorem swojego rysunku martwej natury. To ona zaczęła trend ozdabiania przypominajek o pracy domowej przy użyciu emoji gwiazdek i kwiatków sakura. Szczęśliwie skończyła ASP, więc jeżeli zastanawiasz się jak wygląda życie „na” i „po” Akademii, to otrzymasz info z pierwszej ręki. Lubi kotki i królikokaczki. Na instagramie jako @ triangularvomit

Zamknij
Karolina Urbaniak - nauczyciel grafiki na studia grafiki w Gdańskim ASP.

Karolina Urbaniak

Czytaj więcej
Karolina Urbaniak

Na co dzień zawodowa fanka projektowania graficznego i koloru różowego, wieczorami wielka hejterka systemu japońskiego na polskich blokach. Absolwentka gdańskiej ASP z kierunku grafiki. Kiedyś Edukreskowa uczennica, aktualnie od pół dekady nauczycielka. Nauczy i rysunku, i grafiki. Czasem krzyczy. Samozwańcza królowa komedii i stand-upu w trakcie zajęć.

Zamknij
Magda Kaminska - nauczyciel malarstwa i rysunku na ASP, na wydział malarstwa, grafiki i przygotowanie teczki na ASP.

Magda Kamińska

Czytaj więcej
Magda Kamińska

Edukreskowa nauczycielka przybyła z Grudziądza. Uczy się w gdańskim ASP na Wydziale Malarstwa. Mimo, że oficjalnie zajmuje się sztuką abstrakcyjną, nigdy nie zrezygnowała z przedstawień figuratywnych, czasem nawet łączy jedno z drugim. Największa w zespole fanatyczka rysunku postaci. Potrafi zrobić korektę bez użycia słów - jej znaczące spojrzenie w połączeniu ze wskazującym palcem wyraża więcej niż tysiąc słów. Za to "od ogółu do szczegółu" mówi bardzo często. Każdemu. Do znudzenia.

Zamknij
Kalina Klas nauczyciel rysunku architektonicznego w Gdańsku i Gdyni.

Kalina Klas

Czytaj więcej
Kalina Klas

Kiedyś uczennica edukreski z trzyletnim stażem, a teraz kot czarnego walorowania ołówkami H. Na jej zajęciach funkcjonuje skala waloru „100% Kaliny”. Tylko tam na przemian lecą kawałki Krawczyka, Podsiadło, Metalica, Kary Perry i Queen! Interesuje się architekturą przestrzeni publicznych i urbanistyką. Projektowanie architektoniczne to jej konik! Kocha baobaby i kamienie w perspektywie. Jeżyki kokosowe przyznaje tylko uczniom miesiąca!

Zamknij
Zofia Danielkiewicz nauczyciel rysunku architektonicznego w Gdańsku, Gwdyni i Słupsku.

Zofia Danielkiewicz

Czytaj więcej
Zofia Danielkiewicz

Pierwsze kroki rysunkowe sama stawiała w Edu. Obecnie (prawie full time) studentka architektury, jednak zawsze znajdzie czas na bazgroły w plenerze, dzięki którym po czasie szkicownik staje się kapsułą czasu, jedyną tak dobrze pamiętającą uchwycone momenty. Po uszy zakochana w książkach, szczególnie tych architektonicznych, dlatego kieszonkowa lista polecajek jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Wielbicielka kawy i napoi gorących, które oprócz ogrzania ciała, duszy i serca zawsze dodadzą trochę przyspieszenia w ręce trzymającej ołówek. Wierzy w zarażanie uśmiechem, dlatego utrzymuje go nawet w te najbardziej ponure dni!

Zamknij
Magdalena Nowicka - nauczyciel rysunku w pracowni rysunku i w Wejherowie. Zajęła pierwsze miejsce na egzaminach na architekturę.

Magdalena Nowicka

Czytaj więcej
Magdalena Nowicka

Dawna edu-wychowanka, która po stoczeniu tryliona walk z prostymi kreskami została edu-edukatorką, czyli awansowała do kwadratu. Studentka architektury oraz wróżka, której kiedyś podczas prób manewrowania ołówkiem zdarzyło się wyczarować dzika zamiast ludzika. Tą lekcją nauczona, że magia rysunku lubi zaskakiwać, jednak przy wytrwałości i systematyczności tylko pozytywnie. PS. Magda zajęła 1 miejsca na egzaminach na PG w 2018.

Zamknij
Angelika Szarmach - nauczyciel rysunku architektonicznego z przygotowaniem na architekturę wnętrz na ASP w Gdańsku.

Angelika Szarmach

Czytaj więcej
Angelika Szarmach

Swoją przygodę z Edukreską® rozpoczęła od wiernego śledzenia bloga Kreśl, który zaprowadził ją na drogę EDUkowania innych. Entuzjastka narzędzi takich jak cienkopis oraz ołówek, chociaż do tego pierwszego ma większą słabość. W rysunku ceni sobię złotą myśl Proko "Najpierw ciasto(konstrukcja), później lukier(walor). Bez ciasta nie ma tortu!". Jednym z jej zadań jest to aby architektura była Twoją zajawką

Zamknij
Daria Vanzha asystent rysunku i malarstwa pod kątem ASP w Gdańsku i Gdyni.

Daria Vanzha

Czytaj więcej
Daria Vanzha

Przebojowa malarka i scenograf z Ukrainy. Specjalizuję się w rysunku i malarstwie akademickim, ale mega otwarta na odkrywanie, eksperymentowanie i robienia czegoś wyjątkowego. Wierzę, że każdy może tworzyć sztukę, jeśli tylko chce. Stosuję indywidualne podejście do każdego, pomagam znaleźć swój własny styl i pokochać swoje pracy. Otwarta na ploteczki połączone z ciężką pracą przy sztaludze. Nie odmówi miziania piesków, które świetnie sprawdzą się również jako modele na kursach. Zapraszam do mnie do pracowni, aby potężnie popracować a w przerwie — napić się herbaty, pogadać i pośmiać

Zamknij
Laura Powalska - asystent rysunku w pracowni rysunku i malarstwa w Wejherowie.

Laura Powalska

Czytaj więcej
Laura Powalska

W Edukresce była obecna jeszcze wtedy, gdy rysowała głowonogi. Teraz - służąca radą uczennica liceum platycznego oraz zawsze chętna do pomocy jako asystent nauczyciela grup młodszych. Wiecznie zaabsorbowana rysowaniem, projektowaniem i historią sztuki. Adoratorka różowych podmalówek i tubylec SKM - nierzadko posiadaczka prywatnej ściany w postaci wielkiej teczki na rysunki. Asystent grup młodszych i liceum plastycznego.

Zamknij
Katarzyna Glazer asystent rysunku i malarstwa pod kątem ASP w Gdańsku i Gdyni.

Katarzyna Glazer

Czytaj więcej
Katarzyna Glazer

Do niedawna uczennica Edu, obecnie studentka grafiki na ASP. Ogromna fanka typografii, piktogramów oraz kotów. Nieoficjalna córka Darii Góźdź i Karoliny Urbaniak. Asystent grup ASP.

Zamknij

Oliwia Bednarek

Czytaj więcej
Oliwia Bednarek

Pracownik od czasów kredy górnej. Włada wszystkim, co wpadnie w rękę. Umiejętności specjalne: rysowanie architektury do góry nogami oraz opracowanie „oliwnej” serii drzew. Protoplasta „Stefana” – słynnej postaci widmo, będącej bohaterem wykładów oraz ćwiczeń z perspektywy.

Zamknij

Weronika Dziurdziewicz

Czytaj więcej
Weronika Dziurdziewicz

Zamknij

Daria Góźdź

Czytaj więcej
Daria Góźdź

Energiczna, utalentowana młoda malarka, która robi sporo rzeczy. Od malarstwa, wystawy, eventy po zdjęcia! Prowadzi grupy dla dorosłych i liceum z malarstwa tradycyjnego w akrylu.

Zamknij

Dominika Byczek

Czytaj więcej
Dominika Byczek

Zamknij

Adam Kowalkowski

Czytaj więcej
Adam Kowalkowski

Zamknij

Malwina Jabłońska

Czytaj więcej
Malwina Jabłońska

Zamknij

Jakub Wilczek

Czytaj więcej
Jakub Wilczek

Zamknij

Angelika Kwiatkowska

Czytaj więcej
Angelika Kwiatkowska

Zamknij

Julia Majewska

Czytaj więcej
Julia Majewska

Zamknij

Zofia Zdybel

Czytaj więcej
Zofia Zdybel

Zamknij

KURS RYSUNKU I MALARSTWA EDUKRESKA - CZY WARTO?

01

Tworzymy największy blog w Polsce o rysowaniu i studiowaniu – Kresl.pl. Autorami tekstów są członkowie naszego zespołu i profesjonalni redaktorzy.

02

W 2021, 2019, 2018 i 2017 zdobyliśmy 1. miejsce na architekturze na Politechnice Gdańskiej. W 2018 zdobyliśmy natomiast 1. i 3. miejsce na architekturze. W 2016 uzyskaliśmy 100% zdawalności wśród naszych uczniów.

03

Na naszych zajęciach stawiamy na dobrą atmosferę, dlatego nigdy nie zabraknie u nas kawy, herbaty i cichutko sączącego się z głośników jazzu. Możesz poczuć się luźno i przyjść nawet w kapciach.

04

W ramach ceny kursu zapewniamy uczniom sztalugi, rysownice, papier, podkłady, białą farbę oraz wykłady z historii sztuki.

05

Nie podpisujemy umów, obowiązuje tylko regulamin. Jeśli zrezygnujesz po pierwszych zajęciach – zwracamy całą wpłatę! A wypisać się można poprzez krótki SMS lub e-mail z informacją „rezygnuję”.

06

Aż 25% wydziału grafiki na ASP w 2022 roku to uczniowie Edukreski. Jednocześnie 35% studentów wydziału architektury w Gdańsku to uczniowie Edukreski!

Zobacz prace przed i po kursie

"Świetny kurs dla osób myślących o studiach z egzaminami wstępnymi z rysunku lub wymagających portfolio. Sama Edukreska jest prowadzona przez pasjonatów, którzy są bardziej jak przyjaciele niż wykładowcy, co nie przeszkadza im komentować prac i pokazywać, nad czym jeszcze trzeba popracować. Ogromnym plusem jest elastyczność godzin. Sam wybierasz, kiedy możesz chodzić, nie jest ci to narzucane. Jako absolwentka polecam każdemu, kto chce zacząć rysować lub udoskonalić swój warsztat."
Ula Całusińska Studentka architektury na PG
Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej