zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

Wakacyjne kursy rysunku i malarstwa

Kursy wakacyjne czy zimowe prowadzimy cyklicznie w pięciodniowych blokach – po kilka tygodni wakacyjnych i przez całe ferie zimowe. Na okres wakacyjny 2023 mamy przygotowane 5 turnusów dla dzieci od 7 roku życia i starszych! Sprawdz terminy na stronie danego miasta, gdzie prowadzimy zajęcia.

Czego uczymy w wakacje i jakie grupy wiekowe?

FAQ – Kursy wakacyjne i zimowe – BIAŁY

Grupy 7-10 lat

Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny program zajęć - ma on na celu zachęcenie dzieci do rysowania oraz pozwolenie na samodzielne odkrycie podstaw rysunku.

Dzieci będą miały okazję zobaczyć pracownię oraz prace starszych uczestników, co umożliwi im zaobserwowanie poziomu, do którego mogą dojść poprzez regularne rysowanie.

Prowadzone przez nas zajęcia są bardzo różnorodne. Każdego dnia uczestnicy będą mieli możliwość poznania i opanowania nowego tematu rysunkowego, takiego jak np.: rysowanie drzew, zwierząt czy pejzaży.

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe przez 5 dni.

Grupy 11-14 lat

Dla uczestników w wieku 11-14 lat przygotowaliśmy specjalny program, który umożliwia wybór jednej z trzech tygodniowych sesji (sesję rysunkową, malarską lub digital paintingową). Każda z nich skupia się na innych zagadnieniach, dzięki czemu każdy uczestnik może zdobyć nowe umiejętności.

Nasza oferta opiera się na solidnym przekazie podstaw warsztatu rysunkowego, malarskiego lub digitalowego, jednak przy okazji staramy się, by zajęcia były ciekawe dla uczestników, nie przekazujemy wiedzy w trybie wykładowym. Tematyka zadań jest bardzo zróżnicowana, a ćwiczenia i wykłady są prowadzone w sposób interesujący i angażujący. Na tym poziomie nie narzucamy uczestnikom ostrych wymagań.

 • Tygodnie rysunkowe to dla uczestników okazja do nauki podstaw rysowania martwej natury, postaci, perspektywy, a także do zapoznania się z tematami projektowymi, takimi jak projektowanie i tworzenie własnych dzieł sztuki.
 • Tygodnie malarskie to cykl zajęć, który pozwala uczestnikom poznać tajniki kolorów i ich łączenia, a także nauczyć się tworzyć bardziej złożone kompozycje malarskie. Podczas tych zajęć uczestnicy malują martwą naturę, pejzaże, postacie, zwierzęta i portrety.
 • Tygodnie digitalowe skupiają się na malarstwie cyfrowym na tabletach. Każdy uczestnik opanowuje program graficzny, uczy się tworzenia figur, malowania plamą, korzystania z kolorów oraz poznaje różne tricki, które pomogą mu w szybszym tworzeniu prac na komputerze.

Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe przez 5 dni.

Grupy licealne

Program wakacyjny dla licealistów jest przeznaczony dla świadomych swojego wyboru uczniów, którzy szukają intensywnych i wymagających zajęć. Każdy dzień zaczynamy od wykładu trwającego od 20 do 45 minut, a po nim następują ćwiczenia praktyczne.

Jako prowadzący dla uczniów staramy się być niczym rodzice - jesteśmy życzliwi i troszczymy się o ich postęp, ale jednocześnie stawiamy wysokie wymagania, aby zapewnić im jak najlepsze efekty.

Program dla licealistów obejmuje trzy bloki tematyczne. W ramach jednego tygodnia wybrać można jeden z następujących bloków:

 • Tygodnie rysunkowe, na których uczestnicy poznają podstawy rysunku w trybie ekspresowym oraz dowiadują się, jakie wymagania stawiają kierunki na ASP związane z architekturą, wnętrzami i innymi dziedzinami sztuki. Podczas zajęć poruszane są tematy takie jak perspektywa, kompozycja, postacie, design sketching, a także organizowany jest wypad plenerowy (jeżeli pogoda na to pozwala).
 • Tygodnie malarskie, które przygotowują uczestników do kierunków na ASP takich jak grafika, malarstwo, rzeźba, intermedia (kierunków wymagających stworzenia teczki). Podczas zajęć uczestnicy mają szansę nauczyć się podstaw malarskich i poznać sposób pracy w naszej pracowni.
 • Tygodnie digitalowe, w trakcie których uczestnicy skupiają się na malarstwie cyfrowym na tabletach. Każdy z uczestników opanuje program, nauczy się tworzenia figur, malowania plamą, korzystania z kolorów oraz pozna różne tricki, które pomogą mu w szybszym i bardziej efektywnym tworzeniu prac na komputerze.

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe przez 5 dni.

Kursy dla studentów 1 roku

Seria warsztatów dla studentów organizowana jest we wrześniu. Zajęcia te kierowane są do tych, którzy już na starcie nauki na studiach chcą ułatwić sobie dalszą drogę i uzyskać przewagę nad innymi studentami. Podczas warsztatów opowiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas studiów, co warto kupić, a czego unikać oraz jak najlepiej modelować i budować wspaniałe makiety.

W ramach warsztatów dla studentów pierwszego roku dostępne są następujące kursy:

 • Makietowanie - nauczysz się, jak planować i tworzyć makiety oraz gdzie nabyć odpowiednie materiały. Dowiesz się, jak kleić tekturę zgodnie ze sztuką, bez widocznego kleju oraz jak dokładnie i równo kroić krawędzie. Dodatkowo nauczysz się, jak prezentować swoje projekty i bronić ich podczas omówień.
 • Modelowanie 3D - opanujesz podstawy modelowania w programie 3D i poznasz sposoby pracy z nim, aby twoje projekty były uporządkowane i zorganizowane, a nie chaotyczne i nieczytelne. Dowiesz się, jak rozpocząć pracę nad wizualizacjami i jakie programy są najlepsze, a które lepiej pominąć.

Wszystkie niezbędne materiały oraz komputery będą zapewnione przez pracownię Edukreski®.

Zajęcia trwają po 4 godziny dziennie przez 5 dni.

<< 1 >>


Warto wiedzieć

W Edukresce® wykupujesz abonament, który daje Ci dostęp do pracowni, trochę jak na siłowni.

Abonament podstawowy daje opcję chodzenia raz w tygodniu na wybraną grupę/zajęcia, a abonament intensywny do trzech razy w tygodniu. Sam moższ dopasować plan rysunku i malarstwa do swoich zajęć i wyboru studiów w jednej opłacie!

Odwiedź nasz blog kresl.pl

FAQ – Kursy wakacyjne i zimowe – WARTO WIEDZIEĆ

Jakie są terminy kursów wakacyjnych i zimowych?

Konkretne terminy zajęć zawsze publikowane są z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na podstronach konkretnych miast (w sekcji kalendarza zajęć). Jeśli chcesz poznać proponowane terminy wcześniej, wypełnij formularz, a my prześlemy do Ciebie wykaz terminów drogą mailową w ciągu 24 godzin.

Warto podkreślić, że wypełnienie formularza nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Jeżeli wypełnisz formularz i jednak nie zdecydujesz się zapisać na zajęcia - nic nie stracisz.

Jak się zapisać?

Aby zarezerwować swoje miejsce, wypełnij formularz rejestracyjny dostępny po kliknięciu przycisku "Zapisz się" na górze strony. W ciągu 24 godzin otrzymasz od nas wiadomość SMS i e-mail z szczegółami dotyczącymi wybranych przez Ciebie zajęć. Następnie skontaktujemy się z Tobą przez e-mail lub SMS, aby osobiście potwierdzić rezerwację.

Pamiętaj, że formularz rejestracyjny nie jest równoznaczny z podpisaniem umowy. Jeżeli wypełnisz formularz i jednak nie zdecydujesz się zapisać na zajęcia - nic nie stracisz.

Ile trwają kursy i czy coś trzeba mieć ze sobą?

Wakacyjne kursy trwają zawsze pięć dni (od 2 do 3 godzin dziennie). Można również rozszerzyć program kursów o dodatkowe bloki i wydłużyć zajęcia nawet do 6 godzin dziennie (jest to opcja dla chętnych). Na zajęciach wakacyjnych w pracowniach zapewniamy niemal wszystkie potrzebne materiały (takie jak ołówki, węgle, kartki, kartony, farby).

We własnym zakresie przed rozpoczęciem pierwszych zajęć zakupić należy jedynie pędzle (można kupić je również w naszej pracowni w cenie około 20-30 zł). Każdy uczestnik tygodniowych kursów malarskich musi posiadać swoje pędzle.

Czy są rabaty?

Tak, są dwa sposoby na uzyskanie rabatu w wysokości 100 zł. Rabat można uzyskać:

- zapisując się na więcej niż jeden kurs (rabat przysługuje na kolejny kurs, na który się zapisujesz),

- polecając kurs innej osobie (rabat przysługuje, jeżeli ktoś z Twojego polecenia zapisze się na kurs).

Należy pamiętać, że promocje można łączyć i mnożyć, co daje dodatkowe korzyści dla uczestników naszych kursów.

<< 1 >>


Zobacz prace przed i po kursie

"Świetny kurs dla osób myślących o studiach z egzaminami wstępnymi z rysunku lub wymagających portfolio. Sama Edukreska jest prowadzona przez pasjonatów, którzy są bardziej jak przyjaciele niż wykładowcy, co nie przeszkadza im komentować prac i pokazywać, nad czym jeszcze trzeba popracować. Ogromnym plusem jest elastyczność godzin. Sam wybierasz, kiedy możesz chodzić, nie jest ci to narzucane. Jako absolwentka polecam każdemu, kto chce zacząć rysować lub udoskonalić swój warsztat."
Ula Całusińska Studentka architektury na PG

Wakacyjne i feriowe kursy rysunku i malarstwa

Na podstronie danego miasta są podane daty tygodni wakacyjnych, a detale wysyłamy po wypełnieniu formularza.
Gdańsk, Gdynia, Bydgoszcz, Wejherowo, Olsztyn, Chojnice, Słupsk.

Wszystkie materiały zapewnia pracownia.
Tygodnie dla 7-10 oraz 11-14 latków

Kurs rysunku lub malarstwa

350
TYG.
 • Zajęcia pon-pt po 2 godziny
 • Najlepszy dla początkujących
 • Grupy 7-10 lat oraz 11-14 lat
 • 5 dni rysowania lub malarstwa
 • Dla zdających do liceum plastycznego
Tygodnie dla licealistów

Kurs rysunku lub malarstwa

450
TYG.
 • Zajęcia pon-pt po 3 godziny
 • Najlepszy dla początkujących
 • Grupy licealne tylko
 • Rysunek lub malarstwo
 • Idealny by sprawdzić czy to dobry kierunek ASP/architektura.
 • Warsztaty makietowania, modelowania 3D
Grupy 10-19 lat oraz starsi.

Kurs podstaw digitalu

500
TYG.
 • Zajęcia pon-pt po 2 lub 3 godziny
 • Najlepszy dla początkujących
 • Dwie grupy wiekowe 10-13 lat oraz starsi
 • Sprzęt i oprogramowanie dodatkowo płatne 100 pln
 • Podstawy digitalu w 5 dni

Uczymy podstaw z rysunku, malarstwa i digitalu  każdego: początkującego jak i zaawansowanego czy hobbystę.

*Uzyskaj zniżkę 100 zł! Jeżeli z Twojego polecania, Twój znajomy zapisze się na zajęcia, uzyskasz zniżkę na tydzień wakacyjny/zimowy w pracowniach Edukreski®.

**Uzyskaj kolejną zniżkę 100 zł! Jeżeli połączysz więcej bloków lub tygodni ze sobą.

TOP2 NA ASP GDAŃSKIEJ 2023

100% osób zaliczyło rozmowę kwalifikacyjną na grafice.

Brawo dla Amelii Hinc!

50% wydziału architektury PG - 2023

93% zdawalności 2023

Gratulacje dla naszych 60 uczniów!

TOP1 NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ 2021

Trzeci raz w ciągu 5 lat, nasz uczeń zajął TOP1.

Brawo dla Niny Borkowskiej.

TOP1 na grafice w Poznaniu - 2023

Wydział grafiki. 55% zdawalności na wydział.

Brawo dla Amelii Hinc!

Baza wiedzy

Więcej znajdziesz na naszym blogu kresl.pl

Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej