Nauka rysunku w szkole rysunku.

Magda Nowicka

TOP1 NA PG 2018

Dzięki Edukresce miałam możliwość poznać wielu wyjątkowych ludzi, na zajęciach mogłam poszerzać swoje horyzonty, ale co najważniejsze, dowiedziałam się, jak godnie winno się trzymać ołówek! Z jej pomocą zdałam egzaminy wstępne na Architekturę na PG z rezultatem, który przerósł moje własne oczekiwania. Polecam z całego serduszka!

Nauka rysowania krok po kroku w pracowni.

Jakub Haftka

TOP1 NA PG 2017

Jeśli interesują Cię studia związane z rysunkiem, Edukreska będzie słuszną decyzją. Młody i zaangażowany zespół z chęcią podzieli się z Tobą cennymi radami i wskazówkami. Świeże spojrzenie, kreatywne myślenie, obycie i pasja, z tym zetkniesz się przychodząc tutaj na zajęcia. Są inspirujący, bywają bezwzględni i krytyczni, wszystko w granicach rozsądku, na tyle by zmotywować do działa i samorozwoju.

Agnieszka Kowalik

TOP3 NA PG 2018

Edukreska to mili, doświadczeni ludzie, przyjemna atmosfera i świetne miejsce by podszkolić swoje umiejętności. Dzięki Kursowi Intensywnemu Edukreski, z poziomu podstawowego, w 8 miesięcy zdołałam przygotować się i zdać pozytywnie egzaminy wstępne na Architekturę, jednocześnie poznać ciekawe osoby i wzbudzić w sobie radość z rysowania. Polecam wszystkim, szczególnie tym, którzy stoją przed wyborem kierunku studiów.

Studia architektury w Polsce czy za granicą? Nasi uczniowie dostali się na te uczelnie. Studiują na wydziałach architektury, grafiki, rzeźby, wnętrz czy wzornictwa. Pełne przygotowanie do egzaminów wstępnych z rysunku.

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Politechnika w Gdańsku.
Politechnika we Wrocławiu.
Politechnika w Poznaniu.
Architektura w Danii
Architektura w Londynie
Studia grafiki na PJATK.
Kurs rysunku podstawowy dla każdego

kurs rysunku i malarstwa , czego się nauczysz

kurs rysunku trwa dwa semestry, ok. 20 spotkań po 3godziny, podczas których nauczymy Cię podstaw rysunku:

- rysunek martwej natury
- rysunek perspektywiczny
- rysunek kompozycyjny
- rysunek postaci

Ponad to:
- wykłady z kompozycji
- wykład z perpsektywy
- wykład z cieniowania/walorowania
- wykład z projektowania

- przygotowanie do matury z his. sztuki

Po wszystkich lekcjach każdy otrzymuje materiały do domu.

Zapisz się

dla kogo jest ten kurs?

Kurs uczy krok po kroku podstaw rysunku i jak się uczyć potem samemu w domu. Jeśli nie wiesz, czy chcesz zdawać na kierunek artystyczny, czy nadajesz się do rysowania, malowania - to dobry kurs dla Ciebie. Przez miesiąc zobaczysz, czy pasuje Ci nasz klimat, harmonogram pracy i postęp w rysowaniu. Kurs podstawowy jest dla tych, co mają więcej czasu do egzaminów, chcą na spokojnie uczyć się.

kiedy zapisać się do pracowni rysunku i malarstwa?

Zdając na studia najlepiej rok/dwa lata szybciej, a nawet trzy. Im dłużej się rysuje, tym lepiej się rysuje. Oczywiście nie zmuszamy, ale zauważyliśmy u prawie wszystkich uczniów, że w 2 roku chodzenia na zajęcia z rysunku, genialnie radzą sobie lepiej z tematami projektowymi i wyobraźnią. 1 rok jest dobry na podstawy i kreskę, drugi rok na skupienie się nad pomysłem, ideą rysunku.


Prowadzimy zapisy prowadzone są w trybie ciągłbym, gdy zabraknie miejsc - tworzymy nową grupę i informujemy o tym zapisane osoby z formularza. Dajemy znać sms lub mailem, że pierwsze zajęcia odbędą się danego dnia. Dlatego najlepiej wypełnić formularz szybciej i dowiedzieć się szczegółów lub kiedy będą nowe grupy tworzone.

co musisz mieć ze sobą?

Szkicownik - byłby dobrym pomysłem. Resztę dostaniesz u nas w pracowni. Odnośnie szkicownika (możesz kupić nasz, ręcznie robiony)- osoby pracujące same w domu mają "chody" u nas, bo nie lubimy ludzi leniwych. Na lekcjach rysunku dostaniesz od nas: ołówki, sztalugi, rysownice, kartki, gumki i nożyki jak i farby akrylowe. Pomijając ołówki i kartki, ale farby to spore udogodnienie. Są drogie i zajmują sporo miejsca, ważą też nie mało. To praktyczne, by zawsze były w pracowni na miejscu. Na wstępnie każdy ma od nas tubę Edukreski do składowania, noszenia swoich prac rysunkowych.

Zapisz się
Nauka rysunku od podstaw.

lekcje rysunku online

Prosta linia - więcej na naszym blogu Kresl

Prosta kreska - jak narysowa 01
1

Pierwszym krokiem jest ćwiczenie ręki, prostej kreski. Z uwagi na to, że piszemy całe życie, trzymając normalnie ołówek, długopis w dłoni, rysujemy z natury nadgarstkiem. Niestety wynikiem tego są „banany", krzywe linie, które przy designie, perspektywie i architekturze nie są wskazane. Bananami każdy może rysować, prostą linią bez linijki już nie, dlatego zaczynamy od nauki rysowania prostej kreski.

Prosta kreska - jak narysować 02
2

Rysowanie z „wolnej ręki" - z ręką nie dotykającą kartki. Dziwi każdego, ale ma kilka zalet. Nie nawalamy dłonią po kartce, ścierając ołówek i brudząc pracę. Do tego rysujemy niebywale szybko. Dłoń fruwa w powietrzu! Niestety trzeba się do tego przyzwyczaić, początki są trudne i zniechęcające.

Zapisz się
Prosta kreska - jak narysować 03
3

Rysowanie prostej kreski! Prostą linie rysujemy całym ramieniem, z usztywnionym nadgarstkiem. Wtedy uzyskamy pewną, ładną i prostą linię. Nie szarpaną czy pogiętą. Najlepiej zrobić tego kilka kartek, B2. Załóż też, że przez 5-10 kartek słabo to wyjdzie, ale nie rezygnuj. Rysunek to zajęcia na lata, nie miesiące.

Prosta kreska - jak narysować 04
4

Dzielimy kartkę na 3 części. W każdej będziemy rysować inne linie:

I skośne linie co 0,5-1 cm - tak równoległe jak się da.

II linie proste, równoległe do kartki co 0,5-1 cm .

III linia prosta + do niej prostopadła, tak w nieskończoność.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.