zamknij

Masz pytania? Zadzwoń, pomożemy! +48 531 506 400

wróć do artykułów

Kurs na ASP w Gdańsku.

Jeśli już rozważasz ASP jako swoje przyszłe studia, pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, to: na którym wydziale chcesz studiować? Kurs na ASP Gdańsk.

  • W 2023 nasza uczennica zajęła 1 miejsce na egzaminach na grafikę artystyczną, na UA w Poznaniu – Amelia Hinc.
  • W 2023 nasza uczennica zajęła 2 miejsce na egzaminach na grafikę, na ASP w Gdańsku – Amelia Hinc.
  • W 2022 nasza uczennica zajęła 2 miejsce na egzaminach na grafikę, na ASP w Gdańsku – Katarzyna Glazer.

Zdarza się, że wiele osób interesuje się ASP, ale nie zdaje sobie sprawy, że uczelnia ta składa się z siedmiu różnych wydziałów, z różnymi egzaminami wstępnymi.

Wydziały na Akademi w Gdańsku to:

  1. Wydział Grafiki
  2. Wydział Malarstwa
  3. Wydział Wzornictwa
  4. Wydział Architektury Wnętrz
  5. Wydział Intermediów
  6. Wydział Rzeźby
  7. Wydział Architektury Przestrzeni Kulturowych

Typowego rysunku i malarstwa na ASP potrzebujesz na wydziały: grafiki, malarstwa, intermedia i rzeźby.
Rysunek bardziej konstrukcyjny, architektoniczny, projektowy to na: wzornictwo, architekturę i architektury przestrzeni kulturowych.

Zapisz się – formularz nie jest zobowiązujący!

Dlatego idąc na kurs rysunku i malarstwa powinieneś wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie i przygotowywać się pod dany wydział i jego egzaminy.

Grafika na ASP Gdańsk

Najlepiej chodzić na zajęcia z rysunku i malarstwa, aby przygotować teczkę i nauczyć się tych dwóch technik. Dodatkowo zajęcia z grafiki projektowej, aby nauczyć się tworzyć plakaty, znaki i trochę typografii.

Zobacz teczkę na ASP Karoliny!

Malarstwo na Akademi Sztuk Pięknych

Najlepiej chodzić dużo na zajęcia z rysunku i malarstwa. Malarstwo jak grafika wymaga ogromnej teczki i warto chodzić 2-3 razy tygodniowo, szczególnie jak masz rok do egzaminów jedynie.

Wzornictwo/wnętrza na ASP

Warto chodzić na zajęcia architektoniczne, gdzie nauczysz się konstrukcji i budowania plansz projektowych. Dodatkowo zajęcia z wnętrz czy wzornictwa się ładnie dopełniają. Akurat te 2 kierunki są bardzo podobne do siebie jak i same egzaminy.

Intermedia i rzeźba

Wystarczy tylko rysunek i malarstwo. Na intermedia na egzaminie będzie wymagane stworzenie filmiku, zatem parę lekcji online z montowania filmów się przyda. W przypadku rzeźby warto porzeźbić, bo to w portfolio się przyda bardzo, jednak bardzo mało szkół rysunku daje możliwość rzeźbienia u siebie na zajęciach.

Egzaminy wstępne na ASP w Gdańsku – ciężko

Jest ciężko i dlatego zalecamy 2 lata chodzenia na zajęcia. Jest po 8-12 osób na miejsce, gdzie sporo osób zdaje drugi lub trzeci raz. Jeśli masz konkurować z nimi, musisz dać z siebie wszystko i mieć czas na to. W tym roku na grafikę, malarstwo i wzornictwo najpierw trzeba było przedstawić teczkę i na jej podstawie przechodziło się dalej. Ok 60% przechodzi ten etap.


Znajdź kurs dla siebie
Zacznij rysować
Kontakt
telefon: 531 506 400
E-mail: kontakt@edukreska.pl
Kursy malarstwa i rysunku Edukreska® Copyright 2024. All Rights Reserved.
Designed by: heksagraf and Patryk Hardziej