lekcje do 3x w tygodniu
Rysuj, maluj więcej + przygotowanie do matury his. sztuki
Gdańsk  |  Gdynia
Wejherowo  |  Słupsk
Trochę o nauce rysunku i malarstwa
Kurs dla 11-14 latków, w tym przygotowanie do liceum plastyczengo 240pln
raz w tygodniu
3h + przygotowanie do matury his. sztuki
Więcej o nauce rysunku
Kursy wakacyjne i zimowe:
rysunkowe, graficzne, fotograficzne
Więcej o kursach wakacyjnych
Malarstwo krok po kroku dla każdego.

Jak się dostać na ASP w Gdańsku?

Trzeba zacząć, że ASP w Gdańku to sporo kierunków i każdy z nich ma inny egzamin wstępny. Poniżej masz garść informacji, a więcej w linkach na żółto, na blogu.
Jak się dostać na wzornictwo w Gdańsku?
To wielozadaniowy egzamin praktyczny, obejmujący umiejętność widzenia przestrzennego np. rysowania produktów, instrukcji czy tworzenia modeli z papieru. Po tym, czeka Cię rozmowa, warto zapoznać się z najbardziej znanymi nazwiskami ze świata projektowania. Tak by prowadzący widzieli, że mają do czynienia z kimś, kto wie co robi wzornik i świadomie chce studiować ten kierunek. Na wzornictwo nie potrzebujesz teczki. Na kursie przerobimy zadania z egzaminów, opowiemy o dobrym designie i nauczymy Cię projektować.

Jak się dostać na grafikę w Gdańsku?
Czyli rysunek, malarstwo i projektowanie graficzne oraz teczka. Na egzaminie musisz wykazać się umiejętnością rysowania martwej natury i postaci. W kolejnym etapie egzaminów czeka Cię projektowanie plakatu. Na końcu prezentacja Twojej teczki!

Jak się dostać na malarstwo w Gdańsku?
Egzamin praktyczny sprawdzający twoje umiejętności malarskie i rysunkowe. Warto znać anatomię, umieć posługiwać się pędzlem i świadomie dobierać kolor. Po praktycznym egzaminie czeka Cię rozmowa, do której warto się przygotować chodząc np. na wystawy sztuki, czy czytając o sztuce najnowszej. Na kursie nauczymy Cię malować, powiemy na jaką wystawę warto pójść i jakiego artystę warto znać!

Zapisz się

Jak się dostać na rzeźbę w Gdańsku?
Czyli egzamin praktyczny z rysunku i rzeźby(rzeźbi się w glinie), obejmuje on sprawdzenie twojej wyobraźni, znajomość anatomii i myślenia przestrzennego. Po pierwszej części zapraszany jesteś na rozmowę, na której prowadzący mogą zapytać Cię o to jakich rzeźbiarzy znasz i co wiesz o sztuce współczesnej.

Jak się dostać na Architektura wnętrz | Architektura przestrzeni kulturowych w Gdańsku?
Dwa kierunki, podobny zestaw umiejętności potrzebnych na egzamin. Różne możliwości pracy ;) Egzamin praktyczny to wielozadaniowy test predyspozycji, na którym sprawdzona zostanie twoja znajomość perspektywy, aksonometrii i umiejętność budowania makiet. Po pierwszym etapie czeka Cię tradycyjnie rozmowa, warto przed nią zorientować się co nieco w projektowym świecie. Nauczymy Cię obsługiwać nożyk introligatorski, jak ciąć tekturę by karton się nie strzępił i twoje makiety wyglądały dobrze. Wprowadzimy w rysunkowy świat perspektywy i aksonometrii. Podpowiemy również jakich pytań można spodziewać się na egzaminach i nauczymy Cię co to znaczy dobra architektura.

Kurs na asp w Gdańsku - kiedy się zapisać i co trzeba mieć?

Standardowo startujemy z kursem na każdy kierunek ASP we wrześniu/październiku. Dlatego najlepiej zapisać się do końca września, aby nie tracić czasu, szczególnie kiedy został rok do egzaminów. Dla wszystkich innych, prowadzimy też zapisy na styczeń i kwiecień. Zaczynamy wtedy tematy od początku, jak to wygląda we wrześniu. Idealne dla osób, które są w 1 lub 2 liceum.

Na zajęcia nie musisz nic przynosić. Totalnie nic. Farby, pędzle, flamastry, kartki, ołówki, podkłady, klipsy - wszystko jest w pracowni. Zapewniamy wszystko!

W 2021/22 roku prowadzimy zapisy na kurs na ASP w trybie ciągłym:

- zapisy na kurs od września/października
- zapisy na kurs od listopada/grudnia
- zapisy na kurs od stycznia/lutego

Formularz zapisu na kurs rysunku - zapisz się!

Najlepiej wypełnić formularz miesiąc szybciej i dowiedzieć się szczegółów.

Na 2-3 miesiące przed egzaminami, bardzo ciężko będzie kogoś przygotować. Dlatego najlepiej zapisywać się szybciej, aby zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminów wstępnych na ASP w Gdańsku.

Na kurs rysunku i malarstwa w pracowniach nie trzeba nic przynosić, totalnie. Wszystko od ołówków po farby i pędzle mamy w pracowni i wszsytko jest w cenie kursu. Wszystko dla pełnego skupienia się tylko i wyłącznie na nauce malarstwa i rysunku!

Teczka na ASP w Gdańsku

Na kierunki Grafika, Malarstwo i Rzeźba na ASP, PJATK czy SSW jest wymagana teczka. SSW wymaga 4 prac (dwie rysunkowe i dwie malarskie). PJATK wymaga zrobienia na podany temat jednej pracy i przygotowania portfolio. ASP w Gdańsku wymaga dużej teczki B1 ok.15 prac.

Pomożemy Ci przygotować teczkę! Czy powinno być więcej malarskich prac? Martwej natury, a może plakaty? Wytłumaczymy jakie formaty potrzebujesz, jakich prac i w jakiej ilości. Zawsze staramy się pomóc, "zaistnieć w Twoich pracach i zostać zapamiętanym podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Organizujemy cykliczne spotkania, na których omawiamy Twoje prace i konstruujemy z Tobą najlepszą teczkę na dany kierunek. Podpowiemy również, co warto czytać i wiedzieć, by na grafikę zdawać z głową wypchaną przydatnymi informacjami zapisanymi dobrym fontem, co jest dobre w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej na ASP.

W pracowni mamy pełne teczki, które dostały się na ASP i są do wzglądu dla kursantów. Pełne umówienie jednej z nich jest na blogu Kresl.pl, gdzie publikujemy sporo materiałów o studiach kreatywnych w całej Polsce i nie tylko! Wszystko, by kurs na ASP w Gdańsku był najlepiej dopasowany do egzaminów wstępnych!

Zapisz się
Pracownia rysunku i malarstwa w Gdańsku.

Kurs na ASP w Gdańsku - nauka rysunku i malarstwa

Bez cukru nie zaczynamy - ciastka + kawa, herbata i dobra muzyka! Przez rok, dwa lata zaczniemy i skończymy poszczególne tematy:

Jak dostać się na grafikę na ASP w Gdańsku.
Martwa natura

Martwa natura - w każdej postaci! Zaczniesz od paru elementowej do bardzo rozbudowanej martwej natury z futrami, draperiami i czaszkami. Przy okazji pokażemy jak rysować poszczególne materiały: szkło, drewno, draperie, futro itd.

Jak dostać się na wzornictwo na ASP w Gdańsku.
Malarstwo

Malarstwo - litry farb i korekty Kamila pomogą ogarnąć Ci lepiej to medium. Krok po kroku zostanie przedstawiona Ci technika malowania akrylami i nie tylko. Zaczynająć od martwej natury, aż po postać.

Zapisz się
Jak dostać się na wnętrza na ASP w Gdańsku.
Projektowanie

Plakaty/grafika - na grafikę do teczki na pewno będzą potrzebne projekty plakatów. Zuzanna wyjaśni w wykładach i w praktyce formę plakatową, jak do niej podchodzić i interpretować tematy z egzaminów na ASP.

5. Projektowanie - Wzornictwo czy wnętrza będą potrzebowały tego dość sporo! Będą przyswajali sposoby projektowania jak na architekturze. Cały proces kreatywnego projektowania i pokazywania tego w różnych technikach.

Jak dostać się na wnętrza na PJATK w Gdańsku.
Postać

Postać - jeden miesiąc pełen podkładów z anatomii i studium. Później rysunek i malarstwo postaci na żywo z cudnymi uwagami Kamila! W okresie przed egzaminami postać w pracowni przewija się niezwykle często! Aż zdążysz się znudzić... :P

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies. Ok, zgadzam się. Zamknij.